Намагалися прорвати держкордон. Війська РФ штурмували пункт пропуску "Гоптівка" в Харківській області
Російські війська намагалися прорватися через державний кордон України, штурмуючи контрольно-пропускний пункт "Гоптівка" в Харківській області. Про це повідомив 4 серпня у Facebook голова Дергачівської міської військової адміністрації В'ячеслав Задоренко.
Попри заяви російської сторони про нібито "захоплення" КПП, Задоренко спростував цю дезінформацію.
Посадовець наголосив, що "Гоптівка" – під повним контролем українських військових.
"Оскільки ця новина починає набирати суспільного резонансу, вважаю необхідним повідомити вам про те, що окупанти дійсно здійснили штурм цього контрольно-пропускного пункту. У результаті бійці 58-ї окремої мотопіхотної бригади ліквідували понад 10 загарбників, а десятки інших утекли назад до Росії", – зазначив Задоренко.
Про фейк окупантів щодо "Гоптівки" заявив у Telegram і Центр протидії дезінформації РНБО України.
Контекст:
Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але восени того самого року ЗСУ деокупували більшу частину регіону.
У травні 2024 року росіяни розпочали повторний наступ у Харківській області. Під їхнім контролем перебуває кілька населених пунктів регіону. У липні 2025 року речник оперативно-тактичного угруповання "Харків" ЗСУ Павло Шамшин розповів, що на харківському напрямку війська країни-агресора РФ щодня втрачають приблизно 100 своїх військових убитими й пораненими.
Окупанти регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру Харкова й інших населених пунктів Харківської області.