Палатний про новий податок на імпорт: Соціально чутливі товари та товари для оборони країни потрібно захистити
Таку думку керівник волонтерського штабу "Українська команда" Артур Палатний висловив у Facebook 11 серпня.
За оцінкою Палатного, запровадження 10-відсоткового податку на імпорт ускладнить волонтерську роботу, дорожчає пальне на авто для ЗСУ, відродить "схеми" на митниці – "це мінімум".
"Свою ініціативу уряд пояснює спробами збалансувати платіжний баланс. Проте вже в липні дефіцит бюджету вдалося скоротити, і він вже не є критичним. Але введення додаткового 10% імпортного збору не лише призведе до інфляції та подорожчання товарів, а й ускладнить волонтерську роботу та допомогу нашим воїнам ЗСУ", – написав він.
Після запровадження податку подорожчає пальне, яке Україна імпортує, тож зросте вартість логістики, зазначив Палатний.
"У разі впровадження додаткового збору зросте і вартість товарів, які зараз везуть з-за кордону волонтери для потреб наших захисників; ще більше зросте вартість автомобілів для українців та ЗСУ; [введення податку] призведе до ще більшої тінізації валютного ринку і держава отримає нову хвилю "митної оптимізації" та нових "схем" на митниці. Якщо для економіки дійсно існує крайня необхідність впровадження додатковий імпортний збір, то уряду варто підійти до питання більш адресно і виважено та захистити: соціально чутливі товари – бо здорожчає навіть хліб, усі товари та послуги для оборони країни, в тому числі і для волонтерства", – додав він.
Контекст:
3 серпня заступник голови податкового комітету Верховної Ради, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що в Мінфіні розробляють законопроєкт про податок у розмірі 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг. Напередодні введення нового податку анонсував міністр фінансів України Сергій Марченко.
Запровадження цього збору підтримує Нацбанк України, але критикує Європейська бізнес-асоціація.
За словами Железняка, в Кабміні вважають, що запровадження цього податку має зменшити попит на імпортні товари та тиск на гривню.