Напередодні зими Україна змінила запит на зброю зі США. ЗМІ дізналися, що стало пріоритетом
Перед наближенням зими Україна внесла зміни до переліку необхідної зброї для постачання військової допомоги зі США. Про це 5 жовтня пише Politico.
За даними видання, список наразі очолюють системи протиповітряної оборони. Київ очікує, що після краху російської армії на фронті президент РФ Володимир Путін посилить ракетні удари по цивільних об'єктах.
"Сценарій ракетних ударів по інфраструктурі імовірний, адже Росія вже вдавалася до цього. Окрім того, у РФ закінчується запас високоточних ракет, тому удари будуть дедалі менш точними, а отже, руйнівнішими", – заявив представник міністерства оборони США на умовах анонімності.
Водночас у Пентагоні зазначають, що Україна – дуже велика за площею країна, тому важко забезпечити повний захист від усіх небезпек із повітря. Окупанти використовують для запуску ракет підводні човни і бомбардувальники, які пролітають поблизу українського кордону, ідеться у статті.
Видання зазначає, що до оголошеного 4 жовтня нового пакету військової допомоги США на $625 млн не додали засобів ППО. Його сформовано з високоточних артилерійських і ракетних систем, оскільки саме ця зброя матиме вирішальне значення для контрнаступу Збройних сил України, який триває.
Контекст:
Наприкінці червня радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван повідомив, що Штати планують купити Україні передові системи ППО середньої й великої дальності.
1 липня в Пентагоні анонсували постачання двох передових систем ППО NASAMS, вони входять до 14-го пакету допомоги США в галузі безпеки для України. Наголошували, що в межах цього пакету США укладають контракти із представниками промисловості, а не передають обладнання із запасів Пентагону.
30 липня у Пентагоні повідомили, що США розпочали процес закупівлі систем ППО NASAMS для України.
24 серпня, у День Незалежності України, Байден оголосив про новий, 20-й пакет військової допомоги Україні на суму $2,98 млрд. До нього входять шість систем NASAMS і боєприпаси для них. Як і минулого разу, ідеться про укладання контрактів із виробниками й допомогу "у середньостроковій та довгостроковій перспективі".
Наприкінці серпня міноборони США уклало контракт із компанією Raytheon Missiles & Defense на закупівлю ЗРК NASAMS для України.