"Зараз це вже ніби ідіотизм". Фейгін прокоментував імовірні вимоги РФ на переговорах з Україною
Росія хоче досягти переговорів з Україною, але водночас вона фактично не змінює до неї вимог і, як і раніше, хоче її капітуляції. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордон висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.
Гордон запитав, який приблизно може бути порядок денний переговорів України та Росії.
Фейгін відповів, що його орієнтовно можна уявити за заявами представників російської влади та лідерів іноземних держав, наприклад, президента Туреччини Реджепа Ердогана: російська влада хоче угоди про перемир'я, але на своїх умовах.
"Вони ж і кажуть, що, "у принципі, ми триматимемося того самого порядку денного, але готові його обговорювати". Раніше вони говорили: "Ні, тільки заради цього порядку денного ми зустрічаємося. Ось, будь ласка. Ми маємо відповідні вимоги – фактично про капітуляцію". Це "демілітаризація", зайняті території та їхній статус як майбутніх після "референдумів" формальних "російських територій", визнання Криму", – перерахував Фейгін.
Він уточнив, що пункт про "демілітаризацію" передбачає відмову України від вступу до НАТО.
"Це абсолютно неприйнятні умови. Зараз це вже ніби ідіотизм", – сказав Фейгін.
На думку блогера, якщо на початку повномасштабної війни ці вимоги "хоч якось видавалися адекватними ситуації", то зараз "це не виглядає взагалі ніяк".
"Якби було озвучено якусь реально компромісну вимогу, якби люди реально хотіли домовитися, сказали: "Ну так, ми готові обговорювати відведення військ на лінію 24 лютого", – це хоча б можна почати обговорювати. А коли ви виходите з тим самим набором, нічого не змінюючи, не враховуючи ситуації на фронті й вашого просування, нещадних боїв за Піски та Бахмут ось уже кілька місяців... Навіщо тоді, до чого ці переговори?" – сказав Фейгін.
Блогер підкреслив, що дії та заяви представників РФ – як приклади він навів убивство українських військовополонених в Оленівці Донецької області та спроби ядерного шантажу – лише віддаляють сторони переговорів.
"Це явно не допомагає, просто скажемо, навіть розмовам про ймовірні переговори на найвищому рівні за посередництвом Стамбула або когось ще", – сказав він.
Контекст:
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну почалося 24 лютого, президент Росії Володимир Путін говорив, що мета російської армії – такі собі "демілітаризація" і "денацифікація" України.
Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій у лютому і березні. Потім переговори припинилися. В Офісі президента України пояснили, що з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати.
Президент України Володимир Зеленський наприкінці червня сказав, що час для переговорів України з Росією ще не настав і Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію".
У серпні Зеленський заявив, що якщо раніше кінцем війни українці вважали мир, то зараз хочуть лише перемоги.