"Наша задача – навчити людину, як жити далі". Психологи Фонду Ріната Ахметова проводять групові консультації для переселенців
"Наша задача – дати людині зрозуміти, що під час війни стресовий стан є нормальним, і показати, як з цим станом жити й бути надалі", – розповіла кандидатка психологічних наук, кризова психологиня Фонду Ріната Ахметова Леся Залановська.
За її словами, після консультацій деякі люди і далі працюють із психологом індивідуально, решта приходять на групові зустрічі повторно, приводять друзів, родичів і сусідів. Психологиня переконана, що "це означає, що люди отримують щось корисне і їхній стан стає легшим".
Багатодітна мати Оксана Якубович розповіла, що прийшла на зустріч, щоб дістати психологічну підтримку й зміцнити навички роботи над своїм внутрішнім станом.
"Інформація на консультації дуже корисна. Також тут хороша атмосфера. Створити атмосферу важливо – щоб люди змогли розслабитися і вийти на реакцію у відповідь", – цитує її пресслужба.
Контекст:
Безплатні групові консультації проводять психологи мобільних бригад проєкту "Подолати", який реалізують у межах Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Зустрічі вже відвідало понад 300 людей.
Актуальну інформацію про дати та місця проведення консультацій можна дізнатися у соціальних мережах Фонду або на безплатній гарячій лінії 0 (800) 509 001.
З початку війни психологічну допомогу від Фонду дістало понад 86 тис. осіб. Для цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу "Травма війни".