"Наслідки. Красиве". Андрющенко показав базу окупантів під Маріуполем після прильотів. Фото, відео photo icon

Андрющенко оприлюднив фото корпусу бази відпочинку під Маріуполем, де у момент прильоту перебували російські окупанти
Фото: Андрющенко Time / Telegram
У тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області після прильотів по базах російських окупантів активізували перекидання військової техніки та російських військовослужбовців. Про це радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів 30 травня у Telegram.

"Юр'ївка. ОК [оздоровчий комплекс] "Ялта". Місце "запеклої любові" до росіян. Наслідки. Красиве. У когось іще залишилися сумніви у 100 загиблих окупантах?" – написав він.

На фото помітно, що корпус бази відпочинку зазнав серйозних пошкоджень, кілька поверхів повністю зруйновано.

Крім того, радник мера Маріуполя показав відео вибухів у Юр'ївці, зняте очевидцями з узбережжя Азовського моря неподалік оздоровчого комплексу.

29 травня Андрющенко та міськрада Маріуполя повідомляли про удари по Юр'ївці, Микільському й Урзуфу Донецької області, де розташовані склади боєкомплекту та військові бази російських окупантів. За даними радника мера Маріуполя, унаслідок удару по базі окупантів у Юр'ївці ліквідовано приблизно 100 російських військових, поранення дістало ще 400.

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Від початку березня він був у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.

У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.

Через Маріуполь окупанти регулярно перекидають техніку та живу силу з території РФ на донецький і запорізький напрямки. У самому місті базуються мобілізовані росіяни, у російських підрозділах процвітає дезертирство, повідомляв Андрющенко.

У січні 2023 року, за даними радника мера, окупанти активно завозили в місто засоби ППО та живу силу, накопичивши до 30 тис. окупантів для подальшого наступу в Донецькій області. Надалі, за даними Андрющенка, перекидання техніки та живої сили тривало, його фіксували протягом зими та весни, включно із травнем.