Наступ окупантів під Бахмутом застопорився через "крайнє виснаження" – британська розвідка

Після зірваного наступу на Бахмут росіяни, імовірно, переходять до оборони, з'ясувала британська розвідка
Фото: EPA

Наступ Росії на Бахмут Донецької області значною мірою застопорився. Про це повідомило 25 березня у Twitter міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки.

Імовірно, основною причиною став крайній ступінь виснаження російських сил. Україна також зазнала великих втрат під час боїв, зазначає британська розвідка у щоденному зведенні.

Військове відомство Великобританії також звертає увагу на напруженість у відносинах між ПВК "Вагнер" і міноборони РФ, яка, імовірно, посилила проблеми російської армії.

Наразі командування РФ, імовірно, зосередило зусилля на Авдіївці Донецької області на південь від Бахмута, а також на лінії Сватове – Кремінна в Луганській області, де прагне стабілізувати лінію фронту, зазначає британська розвідка.

Усе це, вважають у міноборони Великобританії, свідчить про загальне повернення російських сил до більш оборонної оперативної схеми після непереконливих спроб здійснити загальний наступ із початку 2023 року.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року, зазначали у Генштабі ЗСУ. На захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії виступило за продовження оборонної операції у Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.

Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Того самого дня в Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи у ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливості оборони Бахмута ще не вичерпано.

Британська розвідка 22 березня зазначала, що російський наступ, схоже, втрачає імпульс, а ЗСУ організували контратаку на бахмутському напрямку.