Наступна зима буде найскладніша за нашу історію – директор "Оператора ГТС"
За його словами, сьогодні в запасах компанії – трохи більше ніж 11 млрд м&³3;.
"Прогнозують, що ця зима буде найскладніша за нашу історію, тому що країна перебуває у стані війни з Росією. Але, якщо не буде пошкоджень інфраструктури газопроводу, 19 млрд м&³3; газу в "підземці" дасть нам можливість без проблем пройти цю зиму", – сказав Макогон.
Він зазначив, що протягом останніх двох років уряд працював, щоб збільшити можливість імпорту газу з Європи, і торік Україна створила гарантовані потужності для імпорту газу з Угорщини та Польщі. Окрім того, майже вдвічі збільшено обсяги імпорту газу зі Словаччини.
"Ми подвоїли ці потужності із 27 млн м&³3; до 54 млн м&³3; на добу. Цього достатньо для того, щоб забезпечити Україну необхідним обсягом імпорту", – проінформував гендиректор газотранспортної компанії.
Макогон уточнив, що наразі споживання газу у країні суттєво зменшилося. Але Україні однаково доводиться імпортувати певні обсяги газу, тому що власного видобутку замало, щоб покрити потреби держави.
"До війни Україна споживала десь 30 млрд м&³3;, а видобувала – 20 млрд м&³3;. Зараз дуже суттєво зменшилося споживання. Ми очікуємо, що воно буде на рівні 21–22 млрд м&³3;. Видобуток теж трошки зменшився. Додатково 3–4 млрд м&³3; нам потрібно імпортувати", – додав він.
Контекст:
7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану. Штаб очолив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Завдання штабу – збалансування енергосистеми, ремонти та оперативне врегулювання проблем.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що через війну, яку розпочала Росія в Україні, та постійні обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи та енергетиків уже "сягнули десятків мільярдів гривень".
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що, відштовхуючись від урядового завдання накопичити до осінньо-зимового періоду 19 млрд м&³3; газу, імпортувати доведеться приблизно 6 млрд м&³3;, для чого "Нафтогазу" потрібно до $8 млрд.
Наприкінці квітня уряд України ухвалив рішення залишити ціни на газ для населення та критично важливих підприємств без змін.
Мер Києва Віталій Кличко попередив, що взимку у квартирах киян буде холодніше, ніж зазвичай.