Наступальну активність росіян під Бахмутом зупинено – Міноборони України
"Ми фактично зупинилися в ситуації, коли більшу частину міста контролює ворог. Але під контролем сил оборони залишаються околиці міста у південно-західній частині, і ми контролюємо вхід у саме місто. По суті, наступальна активність ворога зупинена. Так здається по новинах, що там затишшя, бо і з нашого боку вже кілька діб не здійснюється просування. Але це не можна називати затишшям. Ворог збільшив кількість артилерійських обстрілів, тобто він змінює інструменти", – розповіла вона.
За словами Маляр, росіяни зараз займаються перегрупуванням і заміною вагнерівців на регулярні війська, проте українські військові всіляко заважають це робити.
Маляр зазначила, що українські військові під Бахмутом наразі виконують певні завдання, розкрити які вона не може. З її слів, їх спрямовано на підвищення боєздатності сил оборони.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджена саме на цьому напрямку.
За даними міністра оборони України Олексія Резнікова станом на 19 травня, російська армія втрачає під Бахмутом убитими й пораненими "по батальйону на день" і вже втратила 70 тис. солдатів. Президент США Джо Байден заявив 21 травня, що країна-агресор РФ втратила у боях за Бахмут понад 100 тис. окупантів.
Росія не захопила Бахмут, але він повністю зруйнований – там немає вцілілих будівель, "лише земля й багато мертвих росіян", наголосив 21 травня президент України Володимир Зеленський.
Уранці 25 травня власник приватної військової компанії "Вагнер", визнаної у світі злочинною організацією, Євген Пригожин оголосив про виведення підрозділів ПВК із Бахмута.
Зниження інтенсивності боїв на бахмутському напрямку, за спостереженнями Маляр, почалося з 24 травня. Проте Генштаб ЗСУ фіксує спроби російських окупантів атакувати під Бахмутом. Зокрема, протягом доби 28 травня росіяни вели безуспішні наступальні дії на північний схід від Оріхово-Василівки й у напрямку Іванівського Донецької області.