НАТО недооцінив можливості РФ виробляти боєприпаси й поповнювати війська – головнокомандувач армії Естонії
Свіжі дані про здатність Росії виробляти боєприпаси й набирати війська змусили союзників по НАТО переоцінити свої прогнози й спричинили хвилю попереджень щодо підготовки до довгострокового конфлікту. Про це сказав Мартін Герем, командувач сил оборони Естонії, пише Bloomberg 24 січня.
За його словами, прогнози про те, що російські війська досягнуть межі своїх ресурсів, не виправдалися. Країна-агресор здатна виробляти кілька мільйонів артилерійських снарядів на рік і набирати сотні тисяч військовослужбовців, що значно перевершує європейські зусилля, сказав Герем.
Він озвучив більш ранню оцінку, за якою Росія може виробляти мільйон артилерійських снарядів на рік.
"Багато людей думало, що вони не можуть піти далі за це, але сьогодні факти свідчать нам про інше. Вони можуть виробляти в багато разів більше боєприпасів", – сказав Герем.
Естонська розвідка повідомляла, що Росії знадобиться від трьох до п'яти років, щоб відновити свою воєнну машину настільки, щоб вона могла становити пряму загрозу для НАТО, зазначає Bloomberg. Однак близькість Балтійського регіону й дедалі войовничіша риторика Москви викликають стурбованість щодо військової готовності, ідеться в публікації.
Контекст:
В інтерв'ю французькому виданню Le Monde, опублікованому 11 січня, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що силам оборони України потрібно більше снарядів та артилерійських систем для боротьби з російськими окупантами.
За його словами, Україну "цікавить усе, включаючи системи, яких уже не використовують". Начальник ГУР пояснив, що в цьому випадку "питання кількості важливе".
Буданов також зазначив, що якщо порівнювати з попередніми роками, то з кінця літа 2023 року українська військова розвідка фіксувала збільшення кількості вироблених Росією боєприпасів.