"Націоналізація" підприємств – це наслідок тупикового політичного процесу в ОРДЛО – Мироненко
На окупованих територіях Донбасу навряд чи залишилося що красти, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко.
Росія не хоче і не може утримувати "ДНР" і "ЛНР". Про це виданню "ГОРДОН" заявив керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко, коментуючи "націоналізацію" українських підприємств в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).
"На превеликий жаль, Москва свою тактику не змінила. Хоча давно пора б. Як не дивно, я думаю, що не потрібно недооцінювати "ініціативу" місцевих товаришів. Я кажу про політичних прибічників екс-президента України Віктора Януковича, які зараз обіймають дрібні адміністративні посади. Мені здається: саме вони стали детонатором сепаратизму на Донбасі. Правда, зараз вони борються за виживання. Росія не хоче їх утримувати, та й не може. Потрібно розуміти, що можливості Москви за останні роки суттєво скоротилися. Тому "націоналізація" підприємств – це наслідок тупикового політичного процесу в ОРДЛО", – зазначив Мироненко.
На його думку, на окупованих територіях навряд чи залишилося що красти.
"І Україна, і Росія страждають відсутністю політичної винахідливості. Києву краще б сконцентруватися на подіях, що відбуваються в Євросоюзі. Потрібно звернути увагу на Угоду про асоціацію України і ЄС, яку, я сподіваюся, ратифікують Нідерланди. Це все набагато важливіше від того, що там вкрали сепаратисти. Я взагалі сумніваюся, що на окупованих територіях залишилося що красти. Багато підприємств звідти вже давно вивезли", – підкреслив співрозмовник.
Він вважає, що українській владі необхідно сконцентруватися на проблемах, які є на підконтрольних Києву територіях.
"Росія завела ситуацію в глухий кут. Україна зі свого боку продовжує акцентувати не на тому, що дійсно важливо для країни. Адже куди важливіше те, що відбувається на підконтрольних Києву територіях. Захід теж чомусь недооцінює небезпеку подій в Україні та її спроможність змінити ситуацію в самому ЄС після виходу з нього Великої Британії. У сумі ці політичні помилки привели до того, що ми маємо зараз. Але мені здається, Україні необхідно дати гарантії, що в разі дотримання певних умов їй буде відкритий шлях у Євросоюз. Тоді і поведінка Москви зміниться", – заявив Мироненко.
За його словами, суспільство приділяє бойовикам, зокрема ватажкові "ДНР" Олександрові Захарченку, невиправдано багато уваги.
"Ми чомусь занадто багато уваги звертаємо на Захарченка, інших якихось бородатих товаришів. Це все, звичайно, дуже цікаво. Але куди важливіше те, що думають 2,5 млн людей, які змушені були покинути своє житло, роботу і виїхати з окупованих територій. Цікаво, що думають люди, яким довелося залишитися в ОРДЛО. Мені здається, там ситуація буде розвиватися від поганого до ще гіршого. А ось Києву потрібно дивитися на зовнішні можливості, які з'являються", – резюмував співрозмовник.
27 лютого ватажки "ЛДНР" Захарченко і Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля і "ввести зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята товарна блокада Донбасу активістами та ветеранами АТО.
1 березня Захарченко заявив, що бойовики "націоналізували" вже понад 40 українських підприємств.
1 березня набула чинності "постанова" "ради міністрів ЛНР" про встановлення офіційної грошової одиниці на території, підконтрольній цій терористичній структурі, – російського рубля.