"Націоналізація" підприємств у ОРДЛО – це перехід Росії до економічного наступу на Україну – дипломат Трюхан G

Трюхан: Насамперед, вигоду від блокади Донбасу отримує саме Росія
Фото: Вадим Трюхан / Facebook

Наразі блокада Донбасу може нашкодити Україні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" дипломат, експерт із міжнародного та європейського права Вадим Трюхан.

Оголошена бойовиками "націоналізація" українських підприємств у окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) пов'язана з переходом Росії до нової фази агресії проти України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" дипломат, експерт із міжнародного та європейського права Вадим Трюхан.

"Наслідки блокади свідчать про те, що РФ поступово переходить у нову фазу своєї агресії проти України. Зрозуміло, що жодне рішення так званих "ДНР" і "ЛНР" не ухвалюється без погодження з Кремлем. "Націоналізація" підприємств у ОРДЛО – це перехід Росії до економічного наступу на Україну. Звичайно, такий крок щонайменше призведе до того, що ці підприємства не зможуть платити податки в бюджет України. Це негативно вплине на тенденції щодо відновлення ВВП, про зростання я поки що не говорю", – зазначив український дипломат.

На його думку, блокада окупованих територій на сьогодні невигідна саме Україні.

"Також цей крок свідчить про те, що Росія не має наміру виконувати так звані Мінські домовленості. Думаю, зараз блокада вдарить саме по Україні. Хоча водночас певної шкоди зазнають і так звані республіки. Зокрема, це стосується втрати робочих місць місцевими жителями. Звичайно, за час блокади російська сторона виробила для себе певну стратегію. І мені здається, що, насамперед, вигоду від цієї ситуації отримує саме Росія", – підкреслив дипломат.

Він акцентував увагу на тому, що негативні наслідки для України можуть бути через запізнілу реакцію влади країни на блокаду Донбасу.

"Я вважаю, що проблема не саме в блокаді Донбасу як явищі, а в тому, що держава за три роки війни не врегулювала належно порядок ведення торгових відносин із тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей. Адже Кабмін почав реагувати на цю проблему тільки зараз. Було б добре, якби блокада підштовхнула владу до конкретних дій, унаслідок яких припинився би бізнес із "ДНР" і "ЛНР" і водночас не постраждала українська енергетична система. Але, на жаль, держава укотре запізнилася з реакцією. Тому є побоювання, що зараз блокада нашкодить нам", – резюмував Трюхан.

27 лютого ватажки "ЛДНР" Захарченко і Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля і "ввести зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не знімуть товарну блокаду Донбасу активістами та ветеранами АТО.

1 березня Захарченко заявив, що бойовики "націоналізували" вже приблизно 40 українських підприємств.

1 березня набула чинності "постанова" "ради міністрів ЛНР" про встановлення офіційної грошової одиниці на території, підконтрольній цій терористичній структурі, російського рубля.