"Не хочуть ніяк". Мобілізовані росіяни відмовляються виконувати накази й тікають з позицій – перехоплення ГУР
Мобілізовані росіяни, коли прибули на позиції, відмовилися виконувати наказ і втекли. Перехоплення розмови про це двох окупантів опублікувало 26 січня Головне управління розвідки Міноборони України.
У розмові один з окупантів повідомляє про невиконання підлеглими наказу.
"У мене заводили новеньких... котрі по бетонці йдуть... неподалік посадки Бєлгорода. Вони ось звідти з'...балися, не хочуть виконувати бойове завдання. Позицій не втратили в жодному випадку, завели людей інших, "карандашів" (рядові солдати російським військовим сленгом. – "ГОРДОН"). Усе, позицію відновлено. Сидять. Що мені ось з ними робити? Вони не хочуть ніяк", – розповів він.
Росіянин озвучив свої пропозиції, як покарати співвітчизників.
"Я як думаю? Скласти їм бойовий наказ завтра на ранок, записати на відео. [Якщо] вони відмовляються виконувати, зброю забрати й відправити до вас. Я думаю, буде військова поліція, трибунал. У нас цю справу відновили", – запропонував він.
Його співрозмовник погодився із цим планом, заявивши, що браку живої сили не буде.
"Так-так, "карандаші" будуть. Завтра вже 10 тобі привезуть. Люди ще будуть. Потроху підвозитимемо. А цих – нах...й. Якщо сам не хочеш з ними морочитися – шефу кудись відвантаж. Їх тут оформимо з усією суворістю", – сказав окупант.
Контекст:
Генштаб ЗСУ й українська розвідка неодноразово повідомляли про дезертирство в лавах окупантів.
Спікерка об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк 14 вересня 2022 року розповіла, що почастішали випадки, коли загарбники здаються у полон.
Видання "Медиазона" 1 листопада підтверджувало, що на тимчасово окупованій Росією території Луганської області з літа працюють табори, де незаконно утримують російських контрактників, які вирішили відмовитися від участі у війні.
Із початком мобілізації й відряджання в Україну на фронт непідготовлених новобранців моральний дух у військах окупантів упав ще більше, а випадки дезертирства почастішали. Про застосування загороджувальних загонів у приватних розмовах розповідають самі загарбники.