"Не має стати викликом для наших дітей". У Міноборони планують залучити до розмінування території України 5 тис. фахівців
До розмінування території України буде залучено 5 тис. спеціалістів. Про це в опублікованому 5 травня інтерв'ю "Укрінформу" заявив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.
"З наявними зараз у нас ресурсами нам потрібні десятиліття. Ми не можемо собі цього дозволити, тому робота всіх оборонних відомств у цьому напрямі триває постійно. Розмінування України не має стати викликом для наших дітей, а тим паче онуків. За рішенням Міністерства оборони тільки від Збройних сил та Держспецтрансслужби Міноборони планується залучити 5 тис. фахівців із розмінування", – сказав заступник міністра.
За його словами, такий крок дасть змогу відчутно скоротити час звільнення української землі від вибухонебезпечних предметів.
"Проте нам потрібна підтримка та довгострокові проєкти з нашими партнерами, союзниками та друзями. Об'єднання зусиль, навичок і досвіду – один із ключових способів прискорення темпу проведення робіт", – наголосив Павлюк.
Контекст:
За даними МВС, приблизно 30% території країни заміновано. Через це практично щодня гинуть і дістають поранення вибухотехніки й цивільні особи. Найзабрудненіші мінами Харківська й Херсонська області, тому що ворог перебував там найдовше, зазначали у ДСНС.
В Україні створили інтерактивну мапу потенційно замінованих територій.
Президент України Володимир Зеленський 30 березня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території України залишаються небезпечними через міни і снаряди, які не розірвалися.
За даними Міноборони України станом на 22 квітня, з початку повномасштабного вторгнення РФ від мін загинуло 124 українці, зокрема шестеро дітей.
Наприкінці квітня Україна звернулася до G7 по допомогу в розмінуванні сільськогосподарських земель.