"Не можна зрозуміти, що у Путіна в голові". Командувач Сил тероборони відповів, чи можливий напад Росії на Україну
"Ми принципово готуємося до того, що воно може бути. Ми повинні адекватно реагувати та планувати всі варіанти, наскільки можливо це зробити. Ситуація може бути різна, невідомо, які види озброєння може застосовувати Росія, яким чином вони будуть реалізувати цей варіант вторгнення", – зазначив Галушкін.
Відповідаючи на запитання, чи реально Росія готується до вторгнення, Галушкін відповів, що ми "не можемо зрозуміти, що у президента РФ Володимира Путіна в голові".
"У нього країна-бензоколонка, він може собі дозволити утримувати на наших кордонах цю орду дуже довгий період часу. Ми повинні навчитися із цим жити. Він хай робить те, що вважає за потрібне, а нам робити своє. Ми маємо сконцентруватися не на тому, нападе він чи не нападе, а на тому, яким чином ми будемо діяти. Я знаю, що керівництво ЗСУ, Міноборони та всі державні інституції роблять своє, щоб бути готовими до любих дій", – наголосив він.
За словами командувача Сил тероборони, якщо Україна вистоїть у нинішній ситуації, то матиме повагу всього світу.
"У нас є все для цього. У нас прекрасний народ, потужні Збройні сили, ми маємо закон "Про основи нацспротиву", ми можемо зробити таким чином, щоб це було загальнонаціональною ідеєю. Ми вистоїмо однозначно... Вірте Збройним силам України і зберігайте спокій", – додав він.
Контекст:
Наприкінці жовтня минулого року американські ЗМІ повідомили, що Росія стягує війська до кордону з Україною. Згодом про загрозу повномасштабного вторгнення РФ неодноразово заявляли й лідери західних країн.
У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями. Водночас українська влада заявляла, що західні країни перебільшують небезпеку.
Міністр оборони України Олексій Резніков 14 лютого заявив, що поблизу кордону України зосереджено 125 тис. наземних компонентів військ РФ. За його словами, наразі Росія не створила наступальних ударних угруповань на жодній із ділянок поблизу кордону України.
15 лютого міноборони РФ повідомило про часткове повернення військовослужбовців, які були біля кордону України, до місць постійної дислокації. США, НАТО і Україна заявляли, що поки не бачать суттєвого відведення російських військ від українського кордону.
17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно понад 30 населених пунктів на підконтрольній Україні території, до того ж під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час були діти. Постраждали двоє військових і п'ятеро цивільних.
18-го, 19-го і 20 лютого обстріли на Донбасі тривали. Зокрема 20 лютого бойовики 80 разів відкривали вогонь.