Небензя заявив, що "Україна окупувала Україну". Кравчук звернув увагу на неповагу РФ до міжнародного права

Небензя заявив, що Київ "вперто не бажає" виконувати свої зобов'язання згідно з Мінськими угодами


Фото: russiaun.ru

Росія демонструє неповагу до норм і принципів міжнародного права і не відповідає взаємністю на кроки, які робить Україна для врегулювання ситуації на Донбасі, говорив перший президент України Леонід Кравчук на засіданні Ради Безпеки ООН. Постпред Росії в ООН Василь Небензя повторив тезу про те, що РФ не вважає себе стороною Мінських угод.

Постпред Росії в ООН Василь Небензя заявив на засіданні Радбезу ООН 11 лютого, що Україна окупувала свої території. Засідання транслювали на каналі in time Ukraine.

Так Небензя відреагував на виступ постійного представника Німеччини в ООН Крістофа Гойсґена, який наголосив, що саме Росія вторглася до Криму і на схід України.

"[Вторгнення в Україну] було піднесено Росією як внутрішнє повстання, але ми знаємо з вуст президента РФ Володимира Путіна, який нагородив російських солдатів, які брали участь у цій наступальній операції, що саме російські військовослужбовці вторглися в Україну. Це не прозвучало у виступі Василя", – сказав Гойсґен.

Він зазначив, що уважно слухав виступ Небензі, і в нього "склалося враження, що Україна вторглася в Росію, а не навпаки". Небензя відповів, що Гойсґен "грав поняттями, хто кого окупував".

"На це запитання є проста відповідь. Україна окупувала Україну, на жаль, і веде війну на власній території", – заявив представник Росії. Перед цим він стверджував, що РФ не є стороною Мінських угод, а Київ "вперто не бажає" виконувати свої зобов'язання, передбачені комплексом заходів.

Голова української делегації у ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук, який представляв країну на засіданні Ради Безпеки, підкреслив, що Росія демонструє неповагу до норм і принципів міжнародного права і не відповідає взаємністю на кроки, які робить Україна для врегулювання ситуації на Донбасі.

"Обструкція і блокування стають практично нормою поведінки російської делегації у ТКГ. [...] Фактично Російська Федерація перетворила окремі райони Донецької та Луганської областей, а також Крим на свій великий військовий форпост", – зауважував Кравчук, його виступ цитує пресслужба української делегації у ТКГ.

Засідання Ради Безпеки ООН, присвячене стану виконання Мінських домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, скликала Росія. Воно відбулося в онлайн-форматі.

Підсумкових декларацій або резолюцій зустріч не передбачала, але Естонія, Франція, Ірландія, Бельгія, Німеччина, Великобританія і Норвегія оприлюднили спільну заяву, у якій нагадали про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Спеціальна представниця голови ОБСЄ в Україні Гайді Грау констатувала, що переговори в межах ТКГ зайшли у глухий кут.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.