Небезпека ракетного удару із Чорного моря залишається високою – ОК "Південь"

У Чорному морі чергує 17 російських кораблів, повідомила Гуменюк
Фото: mil.ru (архів)

У Чорному морі наразі 17 російських кораблів, серед яких  ракетоносії із загальним залпом до 20 ракет "Калібр". Про це 10 березня заявила глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

Серед кораблів росіян у Чорному морі три ракетоносії, із них один підводний. Тому, як вважає спікерка, незважаючи на деяке скорочення кількості готових до запуску крилатих ракет (із потенційних 24 ракет 17 березня до 20), говорити про зменшення ракетної загрози поки що зарано.

"Окрім того, ми таки бачимо, що тактика дій ворога... має ознаки "традицій". Як тільки заговорили про продовження "зернової угоди", розпочалися атаки Shahed [дронами-камікадзе Shahed 131\136]. Знову випробовують наші сили ППО, а це може свідчити і про підготовку до застосування більш суттєвої зброї",  сказала Гуменюк, додавши, що авіація росіян також активізувалася.

Навесні максимальну кількість "Калібрів" на бойовому чергуванні у Чорному морі фіксували 1 березня – п'ять носіїв (32 ракети). Така сама ймовірна кількість крилатих ракет була в окупантів на чергуванні 16 березня. 8 березня, навпаки, на чергуванні в окупантів не було жодного ракетоносія.

Контекст:

Росія від початку повномасштабного вторгнення завдала майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів по Україні, повідомив 23 лютого заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що від початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну і крилату ракету.

У ніч на 9 березня російські окупаційні війська після тритижневої перерви завдали чергового масованого ракетного удару по Україні. В "Укренерго" зазначили, що це вже 15-й масований обстріл критичної інфраструктури України з вересня 2022 року і наймасовіший із листопада. Прильоти зафіксували у дев'яти областях і в Києві.

За даними Генштабу ЗСУ, окупанти випустили 84 ракети різного базування (загалом за добу 9 березня – 95 ракет). Також ворог атакував дронами-камікадзе типу Shahed-136, із восьми ЗСУ знищили половину. Із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555 і "Калібр" українські захисники збили 34, зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.