Небіжчик Шойгу, російський шпигун Трамп, "дах" Пригожина, прорив ЗСУ. Інтерв'ю Гордона зі Швецем. Відео G

Швець: В України має бути така зброя, яка не дасть Путіну навіть думати про повторення своєї авантюри
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з колишнім радянським розвідником і однокурсником президента країни-агресора РФ Володимира Путіна по інституту КДБ Юрієм Швецем, який живе у США.

Під час інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону Швець говорив про:

  • перебіг контрнаступу України;
  • те, чому Захід тягне з гарантіями вступу України в НАТО;
  • колишнього президента США Дональда Трампа й висунуті проти нього обвинувачення;
  • протистояння Євгена Пригожина, власника російської приватної військової компанії "Вагнер", яку багато країн визнали міжнародною злочинною організацією, і міністра оборони Росії Сергія Шойгу;
  • те, на що здатний Путін у разі неминучої поразки у війні з Україною;
  • те, як довго ще триватиме війна.

"Настрої американських військових експертів зводяться до того, що війна може тривати довго. Але якщо ми маємо на увазі звільнення українських територій – це одне питання. Припустимо, звільнили українські території, ворога відкинуто за кордон, чи означає це закінчення війни? Біс його знає. А якщо перебуватиме на своїй території і поливатиме тими самими ракетами з акваторії Каспійського моря? Це вже мир чи не мир? Тобто я думаю, що гарячу стадію конфлікту так чи інакше може бути закінчено у 2024 році, ну а потім ще договірний процес, де головне буде – гарантування безпеки України. В України має бути така зброя, яка не дасть Путіну навіть думати про повторення своєї авантюри", – сказав він.

Швець народився 1952 року в Харкові. Закінчив Університет дружби народів імені Патріса Лумумби (зараз – Російський університет дружби народів) у сфері міжнародного права, а також Червонопрапорний інститут КДБ СРСР імені Ю.В. Андропова, де навчався разом із Путіним.

У 1980-х, у розпал холодної війни, був розвідником у США. Працював під прикриттям кореспондента Телеграфного агентства Радянського Союзу (ТАСС), збирав і аналізував інформацію про ймовірний раптовий ядерний удар Америки по СРСР. 1990-го Швець звільнився зі служби, а за три роки емігрував до США, де випустив книжку "Вашингтонська резидентура: моє життя шпигуна КДБ в Америці".

Понад 20 років очолює американську фірму зі збирання інформації й оцінювання комерційних ризиків компаній.