"Непотрібна провокація". Генерал США Годжес висловився проти американської військової бази в Україні

Годжес: Зараз бази відкривати – щоб що? Яка мета?
Фото: EPA
США необхідно вибудувати стратегію щодо Чорноморського регіону, а потім уже розглядати можливість відкриття військових баз в Україні, вважає колишній командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес. Про це він сказав в інтерв'ю НВ.

"Не маючи її [стратегії] по регіону, по Україні, як ми можемо протистояти Росії? Це означає активну роботу з Румунією, Грузією, підтвердження наших конструктивних відносин із Туреччиною. Маючи стратегію, тільки потім можна розвивати окремі політики, а тоді вже можна розглядати сенс відкриття американських баз в Україні. Бо зараз їх відкривати – щоб що? Яка мета?" – сказав Годжес.

Він висловив думку, що у багатьох американських союзників можуть настати "важкі часи, якщо такі бази в Україні з’являться, але при цьому не будуть частиною якоїсь зрозумілої стратегії".

"Усе це може бути розцінено як непотрібну провокацію", – наголосив генерал.

Водночас він додав, що не виступає проти збільшення присутності американських сил у Чорноморському регіоні, а також спільних навчань із британським флотом чи канадськими військовими силами.

"Ми маємо усвідомити, який у нас план. І, звісно, США та Україна мають зрозуміти, що наші відносини досить міцні, щоб розвивати такі ініціативи", – підсумував Годжес.

Контекст:

Про необхідність розміщення військ США в Україні заявив 10 серпня нинішній міністр оборони України Олексій Резніков, який на той час був міністром із реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Важливим є розширення безпекового пакету для України. У першу чергу – за рахунок розгортання сил ППО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє", – сказав він.

Прессекретар президента України Сергій Никифоров назвав слова Резнікова його роздумами, які варто трактувати не як намір, а "як гіпотетичну можливість чи гіпотетичний варіант посилення безпеки в Україні".

За інформацією тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, на постійній основі в Україні перебуває 160 американських військових.

У квітні цього року, коли Росія активно нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, Квін заявила, що Штати можуть збільшити кількість американських військових в Україні.

Проте експосол США в Україні Джон Гербст висловив думку, що хоча США можуть допомогти Україні військовою технікою, санкціями проти Росії або, можливо, наданням розвідданих, "ніхто у Вашингтоні та Брюсселі зараз не думає про те, щоб направляти американські чи натовські війська в Україну".

Глава офісу президента Андрій Єрмак 12 квітня заявляв, що США варто розмістити в Україні свої зенітно-ракетні комплекси Patriot.