Невзоров: Побачивши російську армію в ділі в Україні, японці згадають про Курили, німці посміхнуться про Кенігсберг, Молдова – про Придністров'я
Коли справа дійде до теми "вмирати", то з'ясують, "що патріотичні мультики самі воювати не можуть і вмирати теж", зазначив Невзоров. За його словами, жоден російський солдат або офіцер не матиме жодного уявлення, "за яким він тут чортом і за чиї яхти і палаци воює".
"І на фронтах, за традицією, як завжди, опиняться "строковики", які мають досвід стрільби тільки з швабр, лопат, біганини по пиво для дідів і заправляння ліжок. Цих курчат у камуфляжі відчайдушно злі, і досвідчені, і дико мотивовані батальйони [екслідера "Правого сектору" Дмитра] Яроша передушать тисяч п'ять за перший тиждень", – сказав Невзоров.
На РФ "впаде злива із цинкових трун", а за тиждень він посилиться, прогнозує публіцист.
"Росія всюди примудряється знаходити тільки ганьбу. Знайде, проковтне її, сяк-так перетравить і кілька років виходить страшним медійним поносом. А тут (в Україні. – "ГОРДОН") вона відхопить ганьби відразу в неперетравлюваних дозах, – підкреслив Невзоров. – Побачивши російську армію в ділі, японці відразу згадають про Курили, німці посміхнуться про Кенігсберг, Молдова – про Придністров'я".
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, протягом конфлікту загинуло приблизно 13 тис. людей.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. 1 квітня в Офісі президента України повідомляли, що з початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів.
Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ та очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку в Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною. Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території через введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.
Влада РФ на тлі загострення ситуації оголосила про контрольну перевірку військ. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня сказав, що Росія за три тижні перекинула до "західних кордонів" дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ, усі вони залучені до навчань, які завершаться протягом 14 днів.
За даними української розвідки, на початок березня біля кордону України РФ розмістила приблизно 89 тис. осіб. За прогнозом начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, до 20 квітня їх кількість зросте до 110 тис.
Кенігсберг входив до складу Пруссії та Німеччини з 1773-го до 1945 року. Після закінчення Другої світової війни місто було передано в юрисдикцію СРСР і в 1946 році перейменовано на Калінінград. Майже всіх німців, які населяли Кенігсберг, депортували до Німеччини. Замість них у місто переселили громадян СРСР. Калінінград є найзахіднішою точкою Російської Федерації. Він розташований у Європі і межує з Польщею і Литвою, з Росією спільного сухопутного кордону не має.
Після Другої світової війни Курильські острови входять у Сахалінську область Росії. Між Москвою і Токіо залишається неврегульованим територіальний спір навколо південної частини Курил – островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи Хабомаї. Японська сторона називає Південні Курили "північними територіями" і не визнає їх російськими. Москва не визнає самого факту територіального спору.
Придністров'я оголосило про суверенітет у 1990 році, у зв'язку із чим між Молдовою і самопроголошеною республікою почався збройний конфлікт. Літом 1992-го бойові дії завершилися. У середині 90-х у Придністров'ї було введено контингент російських миротворчих сил. Політично конфлікту досі не врегульовано. Світова спільнота незалежності Придністров'я не визнала.
Батальйони "Української добровольчої армії" (УДА) було створено у грудні 2015 року на основі 5-го і 8-го батальйонів "Добровольчого українського корпусу – Правий сектор". У жовтні 2018 року Ярош оголошував про відведення бійців УДА з передової війни на Донбасі і про початок підготовки загонів територіальної оборони по всій країні.