Незважаючи на блекаут, у Львові протягом 30 годин провели дев'ять трансплантацій органів – МОЗ
"Відсутність світла нас не зупинить. Трішки більше ніж за добу трансплантологи пересадили два серця, печінку та шість нирок. Для цього працювали команди з майже сотні спеціалістів", – ідеться в повідомленні.
Окрім того, у Черкаському обласному онкоцентрі зробили дві операції з пересадки нирок. Обидві трансплантації проводили майже одночасно в одній операційній. Лікарня працювала на генераторах.
"Навіть у регіонах, де не відновлено електропостачання, лікарі продовжують виконувати свою роботу", – зазначили у МОЗ.
23 листопада в Інституті серця в Києві електроенергія зникла під час оперування дитини. Директор Інституту серця Борис Тодуров показав відео, як хірурги продовжують роботу за допомогою налобних освітлювачів.
Контекст:
Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України з початку жовтня.
Унаслідок обстрілів 23 листопада, за даними українського МВС, загинуло щонайменше 10 людей. Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти зафіксували, зокрема, у Києві, Київській, Львівській і Кіровоградській областях.
Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС від'єднали від мережі, проблеми з електро-, водо- й теплопостачанням були по всій країні.
До вечора 24 листопада виробники електроенергії забезпечили майже 50% потреб українців, працювала значна частина ГЕС і ТЕС, набирали потужність атомні станції, проінформувала пресслужба "Укренерго".
Енергосистема України вже пройшла найскладніший етап після атаки 23 листопада, електроенергію подано в усі області, "Укренерго" планує за один-два дні повернути планові графіки вимкнень, заявили 25 листопада в "Укренерго".