Незважаючи на відсутність ракетоносіїв РФ у Чорному морі, загроза ударів залишається – Гуменюк
"Загроза ударів нікуди не поділася. Навіть незважаючи на те, що всі ракетоносії на даний момент заведено в пункти базування. Вони перед цим кілька діб тримали на бойовому чергуванні у відкритому морі від п'яти до трьох, потім двох ракетоносіїв. Так чи інакше грали м'язами, намагалися демонструвати свою присутність і силу", – сказала Гуменюк.
Заведення й виведення ракетоносіїв є елементом гібридної війни, коли ворог намагається тримати Україну "у підвищеному напруженні", додала вона.
Для того щоб ракетоносій знову вийшов на бойове чергування, досить до трьох годин, тому ситуація може динамічно змінюватися, заявила Гуменюк. Окрім того, ворог може випускати ракети й коли корабель стоїть у пункті базування.
"Гіпотетично пуски ракет можливі з пунктів базування, і такі відчайдушні кроки ворог може застосувати, але це дуже небезпечно по заходах техніки безпеки", – додала Гуменюк.
Контекст:
Росія від початку повномасштабного вторгнення завдала майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів по Україні, повідомив 23 лютого заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.
Масовані ракетні атаки Росії по Україні можуть залишитися в минулому, окупанти шукають нову тактику, зазначили в оперативному командуванні "Південь" ЗСУ 2 березня.
7 березня в Чорному морі було чотири російські носії крилатих ракет "Калібр".