"Новорічне перемир'я": український військовослужбовець на Донбасі загинув від пострілу снайпера – штаб АТО
Бойовики на Донбасі тричі відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України, повідомили у штабі АТО. 20 грудня на переговорах у Мінську було досягнуто домовленості припинити вогонь у зоні конфлікту з 23 грудня з огляду на новорічні свята.
На Донбасі у районі Світлодарської дуги 23 грудня внаслідок снайперського обстрілу загинув український військовослужбовець, повідомляє прес-центр штабу АТО у Facebook.
"Російсько-окупаційні війська зривають домовленості тристоронньої контактної групи про припинення вогню на час новорічно-різдвяних свят, яке мало розпочатися 23 грудня у районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей вздовж лінії розмежування сторін. Упродовж минулої доби зафіксовано три факти порушення перемир’я з боку бойовиків", – ідеться в повідомленні.
Бойовики вдень 23 грудня обстріляли позиції Збройних сил України неподалік Луганського, Авдіївки та Лебединського.
"Такі підступні дії російських найманців свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту та демонструють небажання дотримуватися режиму припинення вогню. На жаль, унаслідок ворожого снайперського пострілу загинув один військовослужбовець Збройних сил України. Він отримав поранення, не сумісне з життям, у районі Світлодарської дуги", – продовжили у штабі АТО.
Зазначають, що підрозділи ЗСУ у районі проведення АТО "забезпечують виконання всіх заходів щодо підтримання режиму припинення вогню по всій лінії розмежування сторін і дотримуються Мінських домовленостей".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
20 грудня на переговорах у Мінську було досягнуто домовленості припинити вогонь у зоні конфлікту на Донбасі з 00.00 23 грудня з огляду на новорічні свята.
Сторони вже кілька разів оголошували перемир'я, але жодного разу не вдалося домогтися його повного дотримання. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ 2017 року зафіксувала майже 400 тис. випадків порушення режиму тиші на Донбасі.