Одну із захоплених РФ бурових веж у Чорному морі знову обстріляли – російські ЗМІ

За даними російських джерел, снаряд влучив у вертолітний майданчик платформи "Таврида"
Фото: portsinfo.ru (архів)
У Чорному морі 26 червня зазнала атаки одна із захоплених росіянами 2014 року платформ "Чорноморнафтогазу", самопідйомна плавуча бурова установка "Таврида". Про це повідомляють російські ресурси.

Першим про ймовірну атаку написав Telegram-канал Baza.

"Снаряд влучив у вертолітний майданчик, залишивши дірку діаметром майже 5 м. Постраждалих унаслідок обстрілу немає", – ідеться в повідомленні.

Інформацію про обстріл підтвердили держагентству ТАСС "екстрені служби Криму". Там заявили, що обстріл стався "з боку Збройних сил України".

В оперативному командуванні ЗСУ "Південь" 26 червня повідомили, що в районі Одеського газоконденсатного родовища в Чорному морі зафіксовано активність пошуково-рятувальних суден російських окупантів. У командуванні зазначили, що відбувається, імовірно, евакуація персоналу "внаслідок надзвичайної ситуації на одній із платформ".

Контекст:

Президент Володимир Зеленський у зверненні 19 червня попередив, що Україна відповідатиме на російські обстріли української паливної інфраструктури.

20 червня окупаційна влада Криму заявила, що ЗСУ вдарили по бурових платформах "Чорноморнафтогазу" в Чорному морі, які Росія захопила під час анексії Криму 2014 року. За даними головного редактора BlackSeaNews Андрія Клименка, ракетами з українського узбережжя було завдано удару не менше ніж по трьох об'єктах у Чорному морі.

У Криму заявляли, що з платформ евакуювали 94 особи, трьох поранено, семеро зникли безвісти. Фахівець з OSINT Хай Саттон повідомляв, що виявив ознаки займання в районі бурових платформ у Чорному морі на карті NASA.

Офіційно про атаки на вежі в Україні не заявляли. Міністр оборони Олексій Резніков говорив, що на вежах "хтось невдало палив". На запитання, чи може він підтвердити інформацію про їхній обстріл, міністр відповідав: "А навіщо? Усі бачать. Світ, космос... Зайшли, подивилися – вони горять. Ну, горять же? Уражені? Уражені. Що тут підтверджувати? Усе зрозуміло".

За словами військових експертів, із 2018 року охорону веж, укріплених російськими спецпризначенцями, передали Чорноморському флоту Росії із цілодобовою ротацією бойових кораблів, повідомляли "Крим.Реалії". На них також встановили РЛС, що дають можливість контролювати надводний та повітряний простір.