Офіс генпрокурора України передав до суду справу "заступника міністра інформації ДНР". Його обвинуватили в пропаганді "русского мира"

Чоловіка обвинувачують в участі в діяльності терористичної організації
Фото: depositphotos.com
До суду передали обвинувальний акт щодо так званого заступника міністра інформації терористичної організації "ДНР". Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України (ОГП) 14 серпня.

Таку посаду чоловік обіймав із 2014-го до 2015 року. Його обвинувачують у зазіханні на територіальну цілісність України, участі в діяльності терористичної організації і пропаганді комуністичного режиму (ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 і ч. 2 ст. 436-1 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, підозрюваний відповідав за організацію агітаційної роботи серед населення, схиляння до участі в терористичній організації і підтримку її діяльності, пропаганду ідей "русского мира", налагодження взаємодії з місцевими та іноземними засобами масової інформації, висвітлення діяльності терористичної організації "ДНР", дискредитацію органів державної влади України та учасників антитерористичної операції.

Прокурори стверджують, що підозрюваний у підвалах захопленої бойовиками будівлі управління Служби безпеки України в Донецькій області неодноразово змушував полонених українських військовослужбовців говорити неправдиву інформацію у відповідь на запитання російських журналістів.

Зокрема, чоловік вимагав повідомляти про нібито навмисні артилерійські обстріли Збройними силами України житлових будинків і належні умови утримання в полоні. За відмову від таких "інтерв'ю" бойовики катували військовополонених, зазначили в ОГП.

Підозрюваний вів пропаганду комуністичного режиму і поширював заборонену символіку в спеціально створеному Telegram-каналі, вказали у відомстві.

Контекст:

Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

За даними ООН, із 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули 3901 цивільна особа, майже 4200 українських військових і приблизно 5800 бойовиків.