ОК "Південь" про звільнення Кінбурнської коси: Робота дуже складна
Про це голова об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповіла в ефірі національного телемарафону 28 листопада, трансляцію проводить канал "Рада".
Вона закликала не хайпувати на темі операції зі звільнення коси.
"Дуже багато запитів про те, що ж там відбувається. Повірте, там відбувається те саме, що й по всій Україні. Там відбувається війна. Відбуваються бойові дії, і робота дуже складна, зокрема й через те, що специфічні й погодні умови (шторми, вітер), специфічне й саме географічне розташування, і розмови про те, що до "зернового коридору" варто долучати Миколаївську область. Усе це – дуже великий спектр факторів, які треба враховувати й дочекатися офіційного зведення Генерального штабу, тільки вони можуть сповістити про те, що дійсно відбувається і коли дійсно можна радіти", – додала Гуменюк.
Контекст:
12 листопада голова об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповіла, що українські захисники мають "багато запитань" до окупантів, які залишаються на Кінбурнській косі. Контроль України над косою, за словами Гуменюк, дасть змогу убезпечити "зерновий коридор" із порту Миколаєва.
Гуменюк розповідала 22 листопада, що операцію на Кінбурнській косі проводять в умовах інформаційної тиші. "Нам допомагає море. Ворог не може закріпитися там тому, що ЗСУ наносять ураження по пунктах противника. Коса не передбачає розташування великої кількості будівель, де можна закріпитися й утриматися. [...] Слід пам'ятати, що Кінбурнська коса поєднується з тимчасово окупованою частиною лівобережжя Херсонської області, що дозволяє ворогу підтягувати резерви", – говорила вона.
За оцінкою Інституту дослідження війни, росіяни не мають наміру довго утримувати позиції на косі. Окупанти очікують, що українці звільнять Кінбурнську косу і мають намір захищатися від наступу ЗСУ на території, що безпосередньо оточує з'єднання коси з материковою частиною області, припускають в ISW.