Окупанти атакують "Ланцетами" пріоритетні цілі в Україні й полюють на артилерію ЗСУ – британська розвідка

"Ланцети" створюють проблеми українським військам на полі бою, зазначають у британській розвідці
Фото: stat.mil.ru

Російські безпілотники "Ланцет", імовірно, є одними з найефективніших нових озброєнь, які Росія використовувала в Україні за останній рік. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який 1 листопада опублікувало в X міноборони Великобританії.

Як зазначають у британському оборонному відомстві, такі безпілотники призначено для пілотування над територією противника, перебування в повітрі в районі цілі в режимі очікування й атаки.

Відомо, що "Ланцети" виробляє російська авіабудівна компанія Zala Aero Group. Вона також випускає безпілотники "Орлан-10", які Росія часто використовує разом із "Ланцетом" для виявлення цілей.

"Отже, Росія використовує "Ланцети" для атак на пріоритетні цілі, і вони стають дедалі помітнішими в основній контрбатарейній боротьбі, завдаючи ударів по українській артилерії", – повідомляють у зведенні.

У британській розвідці наголосили, що Україна також досягла успіху в застосуванні баражувальних боєприпасів.

У міноборони Великобританії зазначили, що зазвичай до появи "Ланцетів" Росія використовувала малі БПЛА переважно для розвідки, і цей безпілотник забезпечив окупантам крок уперед у тактиці використання цієї категорії озброєнь завдяки своїм ударним можливостям.

Контекст:

У війні проти України російські окупанти використовують дрони "Ланцет" двох поколінь, відомі під індексами "Виріб 52" і "Виріб 51", пише портал "Мілітарний". Їх виготовляє компанія Zala Aero. З уламків збитих баражувальних дронів відомо, що їх обладнують не призначеним для такого застосування кумулятивним зарядом КЗ-6 вагою 3 кг, який встановлюють усередину фюзеляжу за допомогою монтажної піни, пише портал. Він також зазначає, що окупанти активно застосовують їх для контрбатарейної боротьби та знищення зенітних систем.

Армія РФ модернізувала свої безпілотники "Ланцет", і тепер вони можуть літати на великі відстані, писав Bild 28 вересня. За даними видання, замість 40 км, які вважали максимумом для цього дрона, нова його версія долає 50–70 км.

Для протидії БПЛА українські військові застосовують комплекси радіоелектронної розвідки й боротьби, а також розставляють макети військової техніки, щоб ворог неефективно використовував дрони.