Окупанти на Донбасі готуються до бойових дій – штаб ООС

Танки бойовиків за межами встановлених ліній відведення помітили й у Луганській, і в Донецькій областях
Фото: EPA (архів)
На Донбасі незаконні збройні формування готуються до можливих бойових дій, розміщуючи озброєння за межами виділених місць його зберігання. Про це повідомляє пресцентр штабу ООС у Facebook 7 липня.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань РФ і її найманців. Цю інформацію занесено також до звіту моніторингової місії ОБСЄ 6 липня, зазначили у штабі.

Безпілотники ОБСЄ зафіксували на непідконтрольній території Луганської області бойову техніку окупантів: поблизу Шимшинівки – 11 танків, 26 броньованих машин; поблизу Мирного – 30 танків, дев'ять самохідних гаубиць, 18 буксированих гаубиць, 101 броньовану бойову машину; поблизу Круглика – 30 танків.

Розміщену з порушеннями встановлених ліній відведення військову техніку спостерігачі помітили й на непідконтрольній території Донецької області – вісім танків Т-64 на полігоні біля Бойківського.

У так званій зоні безпеки також помітили техніку бойовиків: на території Роздольного – 23 бойові машини піхоти (БМП); поблизу Кальміуського – шість бойових броньованих машин і одна самохідна гаубиця 2С1 "Гвоздика".

"Це свідчить про підготовку підрозділів російсько-окупаційних військ РФ та їхніх найманців до можливих бойових дій. Варто наголосити на скупченні озброєння та військової техніки на полігонах тимчасово окупованої території Луганської області, які своєю чисельністю загострюють обстановку в районі проведення ООС", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

За даними президента України Володимира Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. осіб.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.