Окупанти на Донбасі відпрацьовують стрільби з артилерії калібру 152 мм та систем "Град" – українська розвідка

За даними української розвідки, командування російських окупаційних військ нарощує заходи бойової підготовки в ОРДЛО
Фото: depositphotos.com

Російські окупанти на Донбасі відпрацьовують стрільби з великокаліберної артилерії та систем залпового вогню "Град". Про це 24 грудня у Facebook повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Під керівництвом інструкторів – кадрових військовослужбовців ЗС РФ – тривають збори з коригувальниками вогню артилерійських підрозділів із виконанням вправ стрільб із 152-мм гаубиць "Мста-Б" та 122-мм реактивних систем залпового вогню "Град", – ідеться в повідомленні.

За даними української розвідки, командування російських окупаційних військ нарощує заходи бойової підготовки у з'єднаннях та частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів на полігонах в ОРДЛО, зокрема й у нічний час.

"Окупанти проводять стрільби зі стрілецької зброї, артилерії, озброєння танків та бойових машин як удень, так і вночі. Особлива увага приділяється злагодженості дій мотострілецьких відділень, танкових екіпажів, артилерійських і мінометних розрахунків", – зазначили в Міноборони.

Контекст:

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри факти й докази, які надає Україна.

У липні 2020 року Офіс президента України повідомив, що тристороння контактна група під час відеоконференції погодила режим повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. "Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню в разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей", – наголошували в повідомленні ОП.

Повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі набув чинності 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки його порушення бойовиками.

22 грудня 2021 року тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі домовилася повернутися до дотримання режиму припинення вогню.