Окупанти під Бахмутом намагаються змусити українські сили перейти до оборони, але безрезультатно – Маляр

Маляр розповіла про ситуацію на бахмутському напрямку
Фото: Ганна Маляр / Facebook

На бахмутському напрямку окупанти намагаються змусити українських захисників перейти від наступу до оборони, але наразі росіянам цього не вдається.

Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла 31 травня в коментарі "24 каналу", оприлюдненому в YouTube.

Маляр нагадала, що протягом кількох останніх днів просування сил ЗСУ на бахмутському напрямку немає, оскільки вони перейшли до виконання інших завдань. Завдяки тому, що українським військам вдалося просунутися флангами навколо міста, росіяни від наступальних дій фактично перейшли до оборони.

Заступниця глави МО України спрогнозувала, що це затишшя довго не триватиме ситуація змінюватиметься, оскільки ворог готується до активізації бойових дій.

Поки ж російські окупанти намагаються провести ротацію виводять вагнерівців, замість них роблять спроби перекинути регулярні війська. Але після того, як ЗСУ захопили висоти навколо міста, цей процес для росіян дуже ускладнився, пояснила заступниця міністра оборони.

Окупантам не вдається повернути панівні висоти на півночі й півдні навколо Бахмута Донецької області, які зайняли українські війська, вказала Маляр, але росіяни намагаються переламати ситуацію за допомогою обстрілів.

Заступниця міністра оборони України зазначила, що зросла інтенсивність артилерійських і авіаційних ударів. За її оцінкою, вона зараз фактично виходить на той рівень, який був під час найзапекліших боїв за Бахмут.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

За даними міністра оборони України Олексія Резнікова станом на 19 травня, російська армія втрачає під Бахмутом убитими й пораненими "по батальйону на день" і вже втратила 70 тис. солдатів. Президент США Джо Байден заявив 21 травня, що країна-агресор РФ втратила в боях за Бахмут понад 100 тис. окупантів.

Росія не захопила Бахмута, але він повністю зруйнований – там немає вцілілих будівель, "лише земля й багато мертвих росіян", наголосив 21 травня президент України Володимир Зеленський.

Уранці 25 травня Пригожин оголосив про виведення підрозділів ПВК із Бахмута. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр також заявляла 25 травня, що в передмісті Бахмута російські окупанти замінили підрозділи ПВК "Вагнер" регулярними армійськими загонами.

Зниження інтенсивності боїв на бахмутському напрямку, за спостереженнями Маляр, фіксують із 24 травня. Однак Генштаб ЗСУ вказує на спроби російських окупантів атакувати під Бахмутом. Зокрема, протягом доби 28 травня росіяни вели безуспішні наступальні дії на північний схід від Оріхово-Василівки й у напрямку Іванівського Донецької області.