Колаборанта Балицького окупанти під конвоєм повернули в Мелітополь, але він знову втік – мер міста
"Після його від'їзду його повернули під конвоєм на 1 вересня, щоб він показався, що живий-здоровий. Після цього він знову зник. На сьогодні його на території Мелітополя не бачили, не помічали. Він давно просився керувати віддалено, мабуть, йому це десь дозволили, але будь-якої зручної миті, коли це тільки буде потрібно, під конвоєм його вкотре привезуть і показуватимуть, як мавпочку на пляжі", – сказав Федоров.
За його словами, Балицький – це "не людина, яка ухвалює якісь рішення, а обличчя, яким торгують вороги".
Федоров зазначив, що надалі Балицький має лише два варіанти: український суд, за вироком якого він відсидить 12–15 років за колабораціонізм і зраду Батьківщині, або "зачищення" російських спецслужб як "непотрібного і використаного".
Контекст:
Як нардеп від Партії регіонів Балицький 16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" – пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова. Покинув фракцію Партії регіонів 3 червня 2014 року. У жовтні 2014 року на позачергових парламентських виборах переміг в одномандатному окрузі №80 у Запорізькій області, входив до фракції Опозиційного блоку. 2020 року став депутатом Запорізької облради.
Після захоплення військами РФ частини Запорізької області Балицький почав співпрацювати з окупантами. 7 травня він провів "пресконференцію", на якій назвав себе "губернатором області". 26 травня СБУ оголосила йому підозру в колабораційній діяльності.
30 травня в окупованому Мелітополі в районі будинку, де мешкав Балицький, пролунав потужний вибух. Балицький не постраждав.
4 серпня СБУ оголосила про підозри Балицькому та іншим колаборантам, причетним до незаконного вивезення з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей приблизно 650 тис. тонн українського зерна.
8 серпня Балицький оголосив, що підписав розпорядження про підготовку до псевдореферендуму щодо об'єднання з Російською Федерацією.