Окупанти стали менше обстрілювати позиції сил оборони на півдні, щоб зосередитися на Бахмуті – Генштаб ЗСУ
"При цьому боєприпаси були доставлені на бахмутський та лиманський напрямок. Понад 40% артилерійських обстрілів противника вздовж лінії зіткнення від Куп'янська до Мар'їнки припадає саме на бахмутський напрямок", – розповів Громов.
За його словами, довкола Бахмута українські військові щодня стримують до 20 атак противника.
"Противник намагається за будь-яку ціну, попри численні втрати особового складу, захопити Бахмут", – зазначив генерал.
Контекст:
Бахмутський напрямок залишається найбільш кривавим, жорстоким і важким, це "ключова точка вирішення цієї війни" – про це заявляв речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, українці ведуть оборону в районі Бахмута за дуже важких умов, але контролюють там ситуацію.
Інтенсивні бої в районі Бахмута тривають із червня, але лінія фронту проходила переважно на відкритій місцевості навколо східних підступів до міста, зазначили у британській розвідці 22 грудня. Британські військові вважають, що російська піхота могла закріпитися у східних промислових районах Бахмута, а час від часу просувається в житлові райони. На їхню думку, окупанти в міських боях навряд чи зможуть досягти успіху.
Генеральний штаб ЗСУ наприкінці грудня наголошував, що противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на лиманському, бахмутському та авдіївському напрямках у Донецькій області.
Швидкість просування російських військ у районі Бахмута сповільнилася останніми днями, повідомив американський Інститут вивчення війни 25 грудня.