Окупанти у Маріуполі зносять Будинок зв'язку з унікальною мозаїкою – Андрющенко
Панно присвячене працівникам Будинку зв'язку і мало назву "Зв'язківці", а назва "Підкорювачі космосу" прижилася через зображену на мозаїці ракету. Це друга за розміром мозаїка Арнаутова у світі, а першу зберігають у Сан-Франциско у США, розповів Андрющенко.
"Усі мозаїки Арнаутова, що знаходяться у США, визнано історико-культурною спадщиною США. А тут москалі просто нищать безцінне. Просто тому, що виграли тендер. Це вже поза всякі межі. Хоча б того, що Арнаутов був відвертий лівак і комуніст. Тобто цілком вкладається у парадигму Росії – СРСР 2.0. Пам'ятник Героям АТО. Пам'ятник жертвам Голодомору. Мурал "Мілана". Тепер – Арнаутов. Росія нищить усе, що дійсно є культурою. І насаджує лайно та ідолів, які штовхають людей у прірву маргінезу", – написав радник мера.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби та обстрілювати. Із початку березня Маріуполь перебував у блокаді, з другої половини травня місто – в повній окупації.
Мер міста Вадим Бойченко повідомляв, що в Маріуполі внаслідок дій російських військ зруйновано половину багатоквартирних будинків. Усього, за підрахунками влади, пошкоджено 33 тис. інфраструктурних об'єктів.
До повномасштабного вторгнення у Маріуполі проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
15 листопада Маріупольська міська рада повідомила, що окупанти зруйнували понад 50 тис. квартир у Маріуполі.
18 листопада Андрющенко повідомляв, що російські окупанти збираються повністю знести у Маріуполі майже всю стару частину Лівобережного району, наближену до заводу "Азовсталь".