Окупанти вирішили масово застосовувати авіацію в Україні, незважаючи на те, що передбачають великі втрати – росЗМІ
"Раніше її [авіацію] берегли, вона майже не залітала в зону дії української ППО. Тепер вирішили змінити тактику", – стверджує співрозмовник видання.
За його словами, очікують, що за нової тактики російські літаки "масово збиватимуть" і авіація зазнає важких втрат, але однаково вона "завдасть проблем ЗСУ".
Також джерело "Важных историй" вважає, що в Росії, як і раніше, "незаперечна" перевага в повітрі.
Військові аналітики пояснили, що літаків у Росії вдосталь, але, найімовірніше, є дефіцит досвідчених і кваліфікованих льотчиків. Саме брак пілотів не дає змоги російській армії використовувати авіацію більше, ніж зараз, цитує видання думку військового експерта Яна Матвєєва.
Ще один експерт, який розмовляв із виданням на умовах анонімності, вважає, що придушити українські ППО російській авіації буде складно. Він пояснив, що російським літакам, щоб "сховатися" від їхніх радарів, необхідно виконувати завдання на низькій висоті. Однак у цьому випадку вони стають уразливими для переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК).
По всій Росії ВКС, імовірно, зберегли парк із приблизно 1500 бойових літаків з екіпажем, незважаючи на втрату понад 130 (за даними Генштабу ЗСУ, 298. – "ГОРДОН") від початку вторгнення, стверджувало 16 лютого міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки.
За припущенням британських військових, малоймовірно, що Росія готується до різкого посилення атак із повітря, оскільки в нинішніх умовах бою вона, імовірно, зазнала б неприйнятних втрат літаків.
Контекст:
Росія почала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей.
Західна розвідка фіксує, що Росія накопичує авіацію поблизу кордону з Україною, повідомила 14 лютого газета Financial Times. За її даними, РФ стягує військові літаки й вертольоти до кордону, імовірно, для підтримки наземного наступу.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого, що наразі немає ознак підготовки Росії до "масованої повітряної атаки" на Україну.
За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 16 лютого 2023 року, від початку повномасштабної війни, яку розв'язала Росія (24 лютого 2022 року), українські військові ліквідували приблизно 140 460 російських окупантів (майже 700 – за останню добу), 287 вертольотів, 298 літаків і тисячі одиниць іншої військової техніки.