Окупанти вивозять дітей із Луганської області в табір у Татарстані на "перевиховання" – Центр національного спротиву
Кремль виділив агломерацію Сєверодонецьк – Лисичанськ – Рубіжне в окупованій Луганській області під повний контроль Республіки Татарстан, яка входить до складу РФ. Протягом жовтня приблизно 200 дітей вивезли до казанського "виховного" табору "Заречье", повідомляє 30 жовтня Центр національного спротиву (ЦНС), який створили Сили спеціальних операцій ЗСУ.
Делегація з Татарстану на чолі з її прем’єр-міністром Олексієм Єсошиним здійснила незаконний візит на окуповану територію Луганської області. Її члени заявили про реалізацію проєктів, які мають демонструвати "відновлення інфраструктури" й ініціювання будівельних проєктів у регіоні, розповіли в ЦНС. Зокрема, для робітників, які прибувають із цього регіону, місцеві окупаційні адміністрації виділяють житло, яке раніше покинули власники.
Татарстан став куратором програми, за якою має "перевиховати" місцеву молодь і "зробити з них сучасних “яничар", ідеться в повідомленні. У межах цієї програми лише протягом жовтня приблизно 200 дітей вивезли до казанського табору "Заречье", де разом із заходами, спрямованими на зміну їхньої національної самоідентифікації, також проводили фіджитал-змагання (поєднання віртуальних ігрових середовищ і реальних фізичних ігор). Не відкидають, що надалі дітей агітуватимуть у підрозділи управління дронами на полі бою, припускають у ЦНС.
"У межах цієї політики Татарстан фінансуватиме відкриття центрів тестування за програмою "готов к труду и обороне (ГТО)" – осучасненою російською формою спортивно-парамілітарного виховання молоді з обов’язковою пропагандистською складовою й агітацією до участі в таких парамілітарних організаціях, як "Юнармія" чи молодіжний актив путінської партії "Єдина Росія", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
За даними державного порталу "Діти війни", з України депортували щонайменше 19 546 дітей. Повернути вдалося лише 386.
Уповноважена президента України з прав дитини і дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук заявляла, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.
В Україні під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора розслідують понад 2900 злочинів проти дітей, пов'язаних із війною.