Окупанти замінували охолоджувальний ставок на ЗАЕС – Буданов

Якщо окупанти через підрив виведуть із ладу охолоджувач, то є велика ймовірність того, що будуть значні проблеми на ЗАЕС, зазначив Буданов
Фото: EPA
Російські окупанти додатково замінували ЗАЕС. Про це 20 червня в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", заявив глава української розвідки Кирило Буданов.

"ЗАЕС перш за все як знаходилася, так і знаходиться під тимчасовим контролем окупаційних військ. І правда в тому, що, знищивши греблю [Каховської ГЕС], вони зруйнували нормальний доступ води до охолоджувачів, які працюють на АЕС. Це перше. Але друге, найстрашніше, це те, що за цей час ЗАЕС була додатково замінована, і замінований саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то велика вірогідність того, що будуть значні проблеми", – сказав начальник ГУР Міноборони України.

За словами Буданова, окупанти свідомо підірвали Каховську ГЕС.

Контекст:

Запорізька АЕС в Енергодарі Запорізької області – під контролем російських окупантів із березня 2022 року. 11 березня "Енергоатом" повідомив, що російські військові використовують АЕС як військову базу. У липні в "Енергоатомі" зазначили, що окупанти завезли на територію ЗАЕС військову техніку.

У серпні окупанти підтвердили, що всі основні об'єкти АЕС заміновано, і заявили, що Запорізька АЕС "буде або російською, або нічиєю".

Уранці 6 червня 2023 року оперативне командування "Південь" повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. Унаслідок підриву машинного залу зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, станцію відновити неможливо, заявила пресслужба "Укргідроенерго".

В "Енергоатомі" 6 червня поінформували, що підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС. Як пояснили в компанії, вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція одержувала підживлення для конденсаторів турбін та систем безпеки ЗАЕС.

Уранці 13 червня в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 16,67 м, цього досить для забезпечення функціонування станції.