Окупанти звозили до Херсона масовку, імітуючи святкування Дня Росії – місцева жителька
"На вулиці Театральній, що в центрі міста, стояло три автобуси завезених людей – вони їх навіть не додумалися сховати. Звичайних херсонців туди взагалі не пускали, це була тусовка "для своїх", – розповідає жінка.
За її словами, у сквері було дуже багато пенсіонерів, грали пісні з радянських фільмів.
"Пізніше, коли вони розходилися, ми побачили, що серед них було багато людей з інвалідністю – припускаю, що їх привезли з якихось інтернатів. І це знов-таки були не херсонці – ми чули, як вони розмовляють, у них сильний російський акцент, вони багато "акають", – розповіла Анастасія.
Дорогою зі скверу до центральної вулиці Ушакова ці люди викидали у смітники прапорці Росії, уточнила українка.
Контекст:
12 червня 1990 року було ухвалено декларацію про суверенітет Російської Федерації. У документі йшлося про суверенітет у складі СРСР, проте саме ухвалення декларації та низки її положень стали кроком на шляху до розпаду Радянського Союзу.
Із 1992 року в незалежній Росії 12 червня святкують як державне свято, останнім часом за ним утвердилася назва День Росії.
Цьогоріч День Росії святкують на тлі війни в Україні. Із цим "святом" президента РФ Володимира Путіна привітали голови лише 10 країн, половина з яких – колишні республіки Радянського Союзу.