Окупація, викрадення, полон, нічні допити, Зеленський, контрнаступ України. Інтерв'ю Гордона з мером Мелітополя Федоровим. Відео G

Федоров говорив, зокрема, про перебування в полоні в окупантів
Фото: mlt.gov.ua
На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з Іваном Федоровим – мером тимчасово окупованого Росією Мелітополя Запорізької області.

Програму записали за допомогою відеозв'язку, під час інтерв'ю Федоров говорив про:

  • те, як став мером Мелітополя;
  • те, як російські загарбники зайшли в Мелітополь і про початок окупації міста;
  • колаборантів, зокрема, про Євгена Балицького, якого окупанти призначили "губернатором" захопленої частини Запорізької області;
  • викрадення окупантами і звільнення з полону;
  • зустріч із президентом України Володимиром Зеленським;
  • збитки, завдані Мелітополю;
  • контрнаступ сил оборони України;
  • те, що має намір зробити насамперед після звільнення міста від російської окупації.

Федорову 34 роки, він народився в Мелітополі в сім'ї лікарів.

Має три вищі освіти: у 2006–2011 роках у Таврійському державному агротехнологічному університеті здобув економічну спеціальність, паралельно в Київському політехнічному інституті (у 20072012 роках) здобув кваліфікацію бакалавра менеджменту, пізніше, у 20122015 роках, закінчив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України за спеціальністю "державне управління та місцеве самоврядування".

У 2010–2013 роках Федоров був директором ТОВ "Центр комп'ютерної томографії", потім п'ять років працював заступником міського голови Мелітополя, 2019-го кілька місяців працював директором департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради, потім ще рік – до листопада 2020-го – був першим заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, ідеться в його біографії на сайті міськради Мелітополя.

2020 року Федорова обрали мером Мелітополя.

11 березня 2022-го, після початку повномасштабної війни РФ проти України в захопленому Мелітополі група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.

16 березня стало відомо, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.

Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення і ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами і "з незрозумілим виконувачем обов'язків мера".

Президент України нагородив Федорова орденом "За мужність" ІІІ ступеня.