ООН скерує місію до Харківської області для перевірки факту масового поховання в Ізюмі
"Наші колеги в Україні знаються на цих твердженнях і мають намір організувати моніторинговий візит до Ізюма для з'ясування обставин загибелі цих осіб", – сказала Троссел.
Вона наголосила, що команда сподівається відвідати місто найближчим часом.
На сайті ООН повідомляють, що дослідники, які представляють організацію і вже перебувають в Україні, мають з'ясувати, були поховані солдатами чи цивільними особами, загинули вони під час бойових дій чи з природних причин.
В організації нагадали, що після повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке почалося 24 лютого, надходили численні заяви про звірства проти мирних жителів. Зокрема, дослідники ООН зафіксували незаконне вбивство понад 300 чоловіків, жінок і дітей у Бучі та інших містах поблизу Києва. Водночас, за даними місцевої влади, лише у Бучанській громаді після звільнення від окупантів виявили тіла 419 убитих людей.
Контекст:
Російські загарбники заблокували Ізюм на початку березня. Місто зазнавало інтенсивних обстрілів та авіаударів. За даними міськради, понад 80% інфраструктури знищено. З початку квітня Ізюм було окуповано.
Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. У відеозверненні увечері 11 вересня президент України Володимир Зеленський сказав, що українські військовослужбовці звільняють Ізюм. 14 вересня Зеленський приїхав у звільнене місто.
15 вересня поліція повідомила, що в деокупованому Ізюмі виявлено масове поховання.
16 вересня голова Національної поліції повідомив, що на місці поховання налічується приблизно 445 могил. Почалися роботи з ексгумації тіл.