Операція ЗСУ в Курській області стала особистою невдачею Путіна – Bloomberg

Нездатність Путіна витіснити ЗСУ з російської території може набути додаткового значення, пише агентство
Фото: EPA

Перша окупація Курської області країни-агресора Росії іноземними військовими із часів Другої світової війни – це особиста невдача нелегітимного президента Володимира Путіна, чий "імідж усередині країни ґрунтується на образі сильного правителя, який захищає інтереси нації". Про це інформує Bloomberg 6 лютого.

Як пише агентство, після початку операції сил оборони України в Курській області Путін поставив перед військовим командуванням РФ завдання витіснити українців, але "шість місяців по тому вони все ще намагаються це зробити".

Отже, нездатність Путіна витіснити ЗСУ з російської території може набути додаткового значення, оскільки президент США Дональд Трамп наполягає на угоді для припинення війни РФ проти України й у разі відмови Кремля погрожує санкціями, зазначає ЗМІ. 

У статті наголошують, що відтоді як ЗСУ перетнули кордон РФ і швидко просунулися вперед, російські війська відвоювали лише половину території, навіть за допомогою тисяч північнокорейських військових, спрямованих у регіон.

Як сказав глава Фонду політики Санкт-Петербурга Михайло Виноградов, якого цитують автори матеріалу, "система не була особливо підготовлена – ані до втрати територій, ані до того, що все затягнеться".

Як пишуть журналісти, вторгнення українських військ у регіон із населенням приблизно 1 млн осіб і розміром орієнтовно з Бельгію стало шоком для росіян, наблизивши наслідки війни.

У Bloomberg також зазначили, що невдоволення росіян тим, що влада не змогла їх захистити й подбати, зростає, тому вони мітингують. Водночас, за словами наукового співробітника лондонського аналітичного центру Chatham House Миколи Петрова, якого цитує агентство, Кремль розглядає Курськ як "регіональну, а не національну проблему", тому не поспішає. 

Медіа підкреслює, що під час своєї щорічної пресконференції у грудні Путін не зміг назвати терміни повернення Курської області під повний контроль Росії, заявивши, що "не може і не хоче називати конкретну дату".

Тоді як російські війська поступово просуваються на сході України, Київ і далі тримає "козир" у вигляді Курської області для ймовірного обміну територіями на потенційних переговорах, зазначає агентство.

Зараз Росія контролює приблизно п’яту частину території України, включно з Кримом, який Путін анексував 2014 року. За словами старшого аналітика стратегічної розвідувальної компанії в Лондоні Prism Бота Іліяса, якого цитує ЗМІ, Путіну "доводиться розставляти пріоритети в міру виснаження сил". І, ймовірно, він більше зосереджений на завоюваннях в Україні, ніж на поверненні контролю над усією територією Курської області.

Контекст:

Сили оборони України проводять наступальну операцію на території Курської області із 6 серпня 2024 року.

За даними президента України Володимира Зеленського, на цей напрямок РФ перекинула 60 тис. військових, зокрема забрала з фронту в Україні.

14 жовтня Зеленський розповів про вступ Північної Кореї у війну на боці РФ.

14 грудня Генштаб ЗСУ повідомив про загострення бойової ситуації в Курській області.

5 лютого 2025 року Зеленський висловив упевненість, що російські військові не зможуть "виштовхнути найближчим часом" українців із Курської області.

6 лютого Генштаб ЗСУ повідомив, що за пів року української операції в Курській області Росія втратила 40 тис. окупантів.