Озброєний бойовик "ЛНР" здався українським військовослужбовцям – штаб ООС
"Ми саме перебували на бойовому чергуванні і стежили за допомогою засобів спостереження, щоб унеможливити прохід ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Побачили, що у напрямку наших позицій рухається якась невідома особа. Уважно слідкуючи, ми максимально близько підпустили того, хто йшов. За декілька хвилин зрозуміли, що це військовий зі зброєю. Коли він підійшов впритул до нашого спостережника, ми швидко обеззброїли його й одразу ж доповіли своєму командиру", – цитує штаб військовослужбовців.
За даними пресцентру, 23-річний молодший сержант проходив службу в 6-му окремому мотострілецькому полку, що базується в тимчасово окупованій Кадіївці, на посаді механіка-водія. Він офіційно приєднався до російсько-окупаційних військ 2016 року після досягнення ним повноліття, а до бойовиків його привів батько, який служив в іншому підрозділі.
"Новобранцю пообіцяли високу зарплатню, видали зброю. Там, у колі палких шанувальників "русского мира", він уперше попробував наркотики. Його пригостили співслужбовці – і хлопець став наркозалежним. Зі слів бойовика, наркотики та алкоголь у його підрозділі – цілком звична річ. А дисципліна як поняття відсутня взагалі. Не витримавши знущань та постійного приниження як від російських кураторів, так і від своїх співслужбовців, хлопець вирішив добровільно перейти на підконтрольну Україні територію. При цьому навіть мінні поля, які понаставляли російсько-окупаційні війська перед своїми позиціями, та банальна можливість просто бути розстріляним своїми ж бойовиками у спину не зупинили перебіжчика", – ідеться в повідомленні.
Зараз із чоловіком працюють слідчі.
У штабі нагадали, що відповідно до ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, держава гарантує звільнення від відповідальності особі, яка не здійснювала тяжких злочинів проти людей, добровільно покинула лави незаконних збройних формувань і повідомила про це правоохоронців.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
За даними Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту загинуло до 13,4 тис. осіб. Серед загиблих більше ніж 3 тис. цивільних.