Ознаки посттравматичного розладу є лише у 26% учасників АТО – голова центру гуманітарних проблем ЗСУ
Драматизація ситуації із посттравматичним синдромом в українських військовослужбовців і маніпуляція цифрами не йде на користь Збройним силам України, заявив начальник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ Назім Агаєв.
Ознаки посттравматичного стресового розладу (ПТСР) спостерігають лише у кожного четвертого учасника антитерористичної операції на Донбасі. Про це на брифінгу 27 вересня заявив начальник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України Назім Агаєв, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"26% учасників бойових дій мали окремі ознаки посттравматичного синдрому. Із цих 26% 80% особового складу можуть повернутися до нормального функціонування психіки протягом двох місяців", – сказав Агаєв.
Говорячи про озвучену раніше відстороненим начальником клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" Олегом Друзем цифру 93%, Агаєв сказав: "Драматизування і маніпулювання цифрами не йде на користь Збройним силам України, а використовується нашими сусідами згори і справа, якщо дивитися на карту".
Зі свого боку заступник начальника управління психологічного забезпечення ЗСУ Юрій Спицький зазначив, що в Міноборони України приділяють велику увагу роботі з психологічним станом військовослужбовців, оскільки "це особовий склад і людський ресурс, який задіяний у виконанні завдань". За його словами, з початку року в зоні АТО психологічну допомогу було надано 4 тис. 380 військовослужбовцям.
"Психологи від початку 2017 року провели роботу із 13 тис. військовослужбовців. У закладах психологічну реабілітацію пройшли 2 тис. 63 військовослужбовців, таку реабілітацію за кордоном від початку року пройшло 75. Санаторно-курортне лікування пройшли 1 тис. 742 учасники АТО та 111 членів їхніх сімей", – розповів Спицький.
18 вересня ветеран АТО Мартін Брест повідомив у Facebook, що Друзь на комітеті з питань охорони здоров'я заявив, ніби 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства у зв'язку з ПТСР. "За його словами, 93% нас – проблемні, і нас треба лікувати", – зазначив Брест. У зв'язку з цим колишні військовослужбовці влаштували в соцмережах флешмоб із хештегом #1_із_93%.
20 вересня міністр оборони України Степан Полторак відсторонив від посади Друзя через незадовільне виконання службових обов'язків. Проти нього почали службове розслідування.