Парамедикиня Тайра, яка повернулася з полону, очолила робочу групу з медичних питань при Міноборони
За його словами, у міністерстві розглянули список скарг і рекомендацій від громадських організацій і провели зустріч з їхніми представниками. Також МО визначило керівника групи – її очолить відома парамедикиня й волонтерка Юлія Паєвська (Тайра).
"Ми домовилися, що зробимо постійну робочу групу при міністерстві із цього приводу. На зустрічі погодилася очолити цю групу всім відома Юлія Паєвська", – сказав Резніков.
Серед перших рішень, ухвалених з ініціативи групи – збільшення кількості військово-лікарських комісій (ВЛК) на лінії фронту. Вони будуть не лише у госпіталях, а й на території цивільних медичних закладів.
У зв'язку із цим заступниця міністра Ганна Маляр і командувачка Медичних сил Збройних сил України Тетяна Остащенко протягом 10 днів мають проінспектувати всі ВЛК у містах уздовж лінії фронту.
"Окрім того, за моєю директивою буде введено посади психолога в усіх лікувальних закладах. Помилковим і хибним було сприйняття, що психологічну допомогу має отримати поранений після завершення лікування. Сам факт поранення – це вже психологічна травма", – додав міністр оборони.
Сьогодні Резніков заявив, що президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерієві Залужному відряджати на фронт військкомів, а на їхнє місце призначати військових після поранень.
Контекст:
У січні поширення в мережі набув пост українського військового Мирослава Отковича, який розповів про черги на ВЛК. За його словами, поранені без кінцівок стоять у черзі по довідку по кілька годин і навіть по три тижні.
Пізніше віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що планують цифровізувати процеси проходження військово-лікарської комісії.
8 лютого в Міноборони анонсували зміни в системі проходження ВЛК.
Верховна Рада України 11 квітня в першому читанні проголосувала за два законопроєкти, які мають спростити й прискорити процедуру проходження військово-лікарської комісії.
"У законопроєкті №9158 пропонується спростити оформлення військовослужбовцями довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) та оформлення й направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров'я. Законопроєкт №9154 пропонує розширити перелік військових формувань та спеціальних органів, де створюються військово-лікарські комісії, і дозволити їх створення всім учасникам сектору безпеки та оборони. Пропонується надати право створювати ВЛК при "цивільних" закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності", – пояснювала заступниця глави Міноборони України Ганна Маляр.