Байден доручив надати Україні новий пакет військової допомоги на $550 млн. До нього увійдуть боєприпаси для HIMARS та артилерії
Президент США Джо Байден затвердив надання Україні чергового пакету військової допомоги на $550 млн, повідомляють 1 серпня на сайті Білого дому.
Байден цим меморандумом делегував державному секретарю США Ентоні Блінкену повноваження виділити до $550 млн на військову продукцію та послуги, щоб надати допомогу Україні.
17-й пакет військової допомоги призначений для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони.
Міністерство оборони США зазначило, що надасть Україні 75 тис. боєприпасів для артилерійських снарядів калібру 155 мм та додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS. Кількості і дальності ракет для HIMARS не назвали.
Загалом Сполучені Штати, наголосили у Пентагоні, виділили Україні приблизно $8,8 млрд допомоги у сфері безпеки з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. Із 2014 року Сполучені Штати виділили Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад $10 млрд.
17-й пакет військової допомоги США анонсували 30 липня.
Передостанній, 16-й, наданий Україні пакет військової допомоги на суму $270 млн США оголосили 22 липня. Він передбачав $175 млн, виділення яких 22 липня схвалив Байден, і $95 млн із фондів Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).
У межах 16-го пакету США передали Україні чотири реактивні системи залпового вогню HIMARS та додаткові боєприпаси до них, чотири командно-штабні машини, 36 тис. снарядів калібру 105 мм, додаткове протитанкове озброєння, запчастини та інше обладнання, а також до 580 тактичних безпілотних літальних апаратів Phoenix Ghost.
1 серпня міністр оборони України Олексій Резніков оголосив, що США передадуть Україні чотири додаткові установки HIMARS.
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
За словами Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України.
Окремо у США ухвалили закон про лендліз для України. У Пентагоні заявили, що США планують забезпечити Україну зброєю на "місяці та роки наперед".