Пентагон опублікував повний список військової допомоги для України з нового пакету на $400 млн
Це 33-й пакет військової допомоги, який США виділяють за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону із серпня 2021 року.
До нового пакету увійшли:
- додаткові набої для реактивних систем залпового вогню HIMARS;
- додаткові 155-мм артилерійські снаряди;
- додаткові 105-мм артилерійські снаряди;
- додаткові 25-мм боєприпаси;
- броньована техніка для укладання мостів;
- підривні боєприпаси і засоби подолання перешкод;
- контрольно-діагностичне обладнання для технічного обслуговування і ремонту автомобілів;
- запчастини та інше польове обладнання.
"Щоб задовольнити щораз більші потреби України на полі бою, Сполучені Штати і далі працюватимуть зі своїми союзниками і партнерами, щоб надати Україні основні можливості", – ідеться у повідомленні.
У Пентагоні додали, що загалом Сполучені Штати виділили Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад $32,8 млрд із моменту приходу до влади адміністрації президента Джо Байдена, зокрема приблизно $32,2 млрд із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Коментуючи новий пакет військової допомоги, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія сама може завершити війну.
"Поки цього не зробить Росія, скільки буде потрібно, ми стоятимемо єдиним фронтом з Україною і зміцнюватимемо її Збройні сили на полі бою, щоб Україна займала максимально сильну позицію за столом переговорів", – заявив дипломат.
Контекст:
Сполучені Штати послідовно підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. Із початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.