Пентагон про нові потреби України на полі бою: Спочатку були Javelin, артилерія і системи ППО, зараз потрібна бронетехніка

БМП Bradley з нового пакету мають допомогти ЗСУ переламати ситуацію на полі бою, вважає Купер
Фото: defense.gov
Війна в Україні наразі у критичній точці, і США мають зробити все можливе, щоб допомогти українцям і далі чинити спротив російській агресії. Про це заступниця помічника міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лора Купер заявила 6 січня, коментуючи список нового пакету допомоги, її цитує сайт Пентагону.

За її словами, офіційні особи США постійно моніторять, що необхідно Збройним силам України для ефективної боротьби з російськими окупантами.

"Їхні потреби на полі бою із часом змінилися. Коли РФ вторглася 24 лютого 2022 року, терміново знадобилася протитанкова зброя, і США та країни-партнери доправили в Україну тисячі систем Javelin й інших аналогічних систем. Після того, як Україна відбила початковий натиск Росії, артилерія стала нагальною необхідністю, і США доправили країні гаубиці та боєприпаси. Останнім часом протиповітряна оборона була пріоритетом, і США та їхні союзники доправили системи, які Україна зібрала докупи, щоб сформувати інтегровану систему протиповітряної оборони", описала вона динаміку військової допомоги українській армії.

Купер зазначила, що на цей момент війни ЗСУ найбільше потребують бронетехніки.

"У випадку з [американськими бронемашинами] Bradley [які входять до нового пакету] те, що ви бачите, є визнанням того, що для них зараз найкращий час. Це слушний час для України, щоб скористатися своїми можливостями і змінити динаміку на полі бою", – заявила представниця Пентагону.

Контекст:

Про виділення нового пакету військової допомоги Україні на суму понад $3 млрд у Білому домі оголосили 6 січня. До нього, зокрема, входять 50 БМП Bradley, 100 бронетранспортерів M113, 18 155-мм самохідних гаубиць, розповіли в Пентагоні.

Загалом із моменту приходу до влади адміністрації президента Джо Байдена США виділили Україні понад $24,9 млрд допомоги у сфері безпеки, із них із 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, на понад $24,2 млрд.