Переговори в Мінську: українська сторона просить направити експертів для вивчення екологічної ситуації в ОРДЛО

Бойовики почали затоплення "ядерної" шахти у Донецькій області
Фото: dnr-live.ru

На переговорах у Мінську сторони воєнного конфлікту на Донбасі обговорювали екологію та захист об'єктів цивільної інфраструктури у регіоні.

Під час переговорів тристоронньої контактної групи у Мінську українська сторона порушила питання екологічної ситуації на окупованому бойовиками Донбасі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар екс-президента України, представника України у тристоронній контактній групі у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"Українська сторона порушила екологічні питання, зокрема направлення профільних експертів для вивчення екологічної ситуації в ОРДЛО", – зазначила Оліфер.

За її словами, питання безпеки для об'єктів цивільної інфраструктури регіону порушено на всіх рівнях, у тому числі й у межах підгрупи із соціально-економічних питань.

Під час переговорів розглянули також питання відновлення мобільного зв'язку та надання гарантій безпеки за проведення відновлювальних робіт співробітниками компанії "Vodafone Україна" на окупованій частині Донецької області.

20 січня українська сторона Спільного центру із контролю та координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі заявила, що відновлювальні роботи Vodafone в окупованих районах Донецької області блокують бойовики.

Під час засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі 28 лютого, було досягнуто домовленості про необхідність відновлення мобільного зв'язку на окупованій території Донецької області. 15 березня на засіданні контактної групи знову було досягнуто цієї домовленісті.

У березні віце-прем'єр "ДНР" Олександр Тимофєєв заявив, що оператор мобільного зв'язку "Vodafone Україна" має виплатити 800 млн руб. "податку" у "бюджет республіки".

Бойовики "ДНР" днями почали затоплення "ядерної" шахти у Єнакієвому, Міноборони України попередило про загрозу зараження ґрунтових вод радіоактивними частинками.