Під Бахмутом на окремих ділянках фронту окупанти відступили на дистанцію до 2 км – Сирський
"Завдяки продуманій обороні на бахмутському напрямку ми отримуємо результати ефективних дій наших підрозділів. Зокрема, проводимо ефективні контратаки. На окремих ділянках фронту ворог не зміг втримати натиск українських захисників і відступив на дистанцію до 2 км. Саме грамотне проведення оборонної операції виснажило підготовлені сили ПВК "Вагнер" і змусило на певних напрямках замінити їх гірше підготовленими підрозділами регулярних військ РФ, котрі зазнали поразки та відійшли", – написав командувач.
За словами Сирського, попри значну концентрацію військ і заяви російських воєнних злочинців про наміри захопити Бахмут до 9 травня, окупантам це не вдалося.
"Наші сили оборони надійно тримають фронт і не дають ворогу просунутися вперед. Битва за Бахмут триває… Хочу окремо відзначити роботу 3-ї окремої штурмової бригади, яка в бою завдала ворогу потужного удару та показала міць української армії", – додав він.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.
На початку квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що ситуація навколо Бахмута залишається дуже напруженою і російських окупантів не зупиняють навіть "непомірно високі втрати". 14 квітня вона розповіла, що окупанти обстрілюють Бахмут понад 500 разів і проводять до 50 штурмів на добу на цьому напрямку. Маляр зазначала, що серйозних втрат під Бахмутом зазнають елітні підрозділи російської армії.
14 квітня міноборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що окупанти використовують під Бахмутом підрозділи ПДВ й атаки росіян активізувалися внаслідок покращення взаємодії між ПВК "Вагнер" і десантниками.
Колишній народний депутат, військовослужбовець ЗСУ Єгор Фірсов вважає, що росіяни мають політичне завдання – взяти Бахмут за всяку ціну.
Утримання Бахмута відіграло важливу роль у підготовці України до контрнаступу, заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов.
Окупанти обстрілюють Бахмут запалювальними й фосфорними снарядами, повідомив Генштаб ЗСУ 8 травня.
9 травня власник ПВК "Вагнер", визнаної у світі злочинною організацією, Євген Пригожин повідомив, що один із підрозділів міністерства оборони РФ покинув позиції під Бахмутом. Ідеться про 72-гу бригаду міністерства оборони РФ, яка, за словами Пригожина, "просто взяла й драпанула", оголивши фронт завширшки майже 2 км.
У ЗСУ пізніше підтвердили слова Пригожина.
10 травня командир тактичної групи "А" 3-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України Андрій Білецький заявив, що військові із цієї бригади звільнили від російських окупантів ділянку української території завширшки приблизно 3 км і завглибшки 2,6 км.