Пісторіус про використання німецької зброї: Ми повністю довіряємо українським партнерам
Відповідаючи на запитання щодо побоювання використання німецького озброєння на території Росії, він зазначив, що міжнародне право дозволяє робити це з метою самооборони.
За його словами, Берлін, як і Вашингтон, завжди наголошував, що не хотів би використання своєї зброї для перетину російського кордону. Водночас він заявив, що союзники покладаються на українську сторону.
"Я цілковито довіряю нашим українським партнерам", – сказав він.
Пісторіус також сказав, що йому не надходило жодних сигналів про порушення з боку Києва у розпорядженні отриманою військовою допомогою.
Сьогодні прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо заявив, що звернеться до України із запитами щодо ймовірного використання її зброї російськими добровольцями під час рейдів на території РФ.
Коментуючи публікацію The Washington Post від 3 червня, він повідомив, що бельгійські розвідувальні служби розпочали розслідування. Видання писало, що під час рейду в Бєлгородську область російські добровольці використовували чотири машини із захистом від мін і засідок MRAP, які передали США й Польща, а також чеські й бельгійські гвинтівки.
Контекст:
Навесні 2023 року "Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії" кілька разів проникали на територію РФ. 22–23 травня вони здійснили рейд у Бєлгородську область. Вони закликали росіян приєднуватися до боротьби із чинним режимом. У легіоні розповіли, що вони хочуть створити в Бєлгородській області демілітаризовану зону, звідки РФ не зможе обстрілювати Україну.
Як заявили в РДК, під час рейду добробати зайшли на 42 км углиб території РФ, але поки не мають ресурсів, щоб повноцінно зайняти й утримувати територію. Також РДК і легіон повідомили, що захопили полонених і трофейну техніку. Втрати добробатів, за їхніми підрахунками, тоді були такими: двоє загиблих і приблизно 10 поранених.
Україна до того, що відбувається в Бєлгородській області, не має стосунку, але "спостерігає із цікавістю", сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. Те, що відбувається в Бєлгородській області, – внутрішня справа РФ, додав секретар РНБО України Олексій Данілов. За інформацією ГУР, в операції брали участь лише громадяни РФ.
У ніч на 1 червня неподалік кордону України й Росії розпочався бій біля російського населеного пункту Шебекіно. Російські Telegram-канали писали, що автомобільний пункт пропуску "Шебекіно" атакували за допомогою танків, а під час обстрілу один із снарядів влучив у будівлю МВС.
3 червня добровольці закликали жителів Бєлгородської області через "хаотичний обстріл" регіону з боку ЗС РФ евакуюватися на територію України. В Офісі президента підтвердили, що Україна готова організувати гуманітарний коридор.
4 червня РДК і легіон заявили, що в Бєлгородській області взяли в полон російських військових. Вони пропонували їх видати губернатору регіону В’ячеславу Гладкову, але той відмовився їхати на зустріч і полонених вирішили передати Україні в обмінний фонд.