Питання вирішували в парламенті. Пара з Росії, яка дала свідчення у справі про збитий малайзійський Boeing 777, набула в Нідерландах статусу біженців
Долю пари вирішували в парламенті країни, оскільки міграційна служба відхилила всі три прохання росіян і, згідно із законом, звертатися до влади вони більше не мали права, пише видання.
Після трьох відмов державний секретар із питань юстиції та безпеки Нідерландів надіслав росіянам листа, у якому йшлося про те, що вони можуть подати повторну заяву про надання притулку.
Видання називає цю ситуацію винятковою для Нідерландів.
За даними журналістів, у день аварії малайзійського рейсу дівчина почула інформацію про те, хто причетний до запуску на сході України ракети "Бук", яка збила літак.
Парі почали надходити погрози від ФСБ Росії, тому вони вирішили поїхати до Нідерландів та попросити там притулку. За два роки після приїзду вони передали відомі їм дані слідчим, які розслідують аварію MH17, повідомляє видання.
Контекст:
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 було збито з комплексу Бук із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули до РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя зенітна ракетна бригада збройних сил РФ.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: Гіркін (Стрєлков), Дубінський (Хмурий), Пулатов (Гюрза) та Харченко (Крот). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих були громадянами Нідерландів.
8 грудня 2021 року в Нідерландах відновили основні слухання у справі MH17.
21 грудня прокурорка Манон Ріддербекс заявила, що слідство не виявило на місці аварії літака слідів іншої зброї, крім "Буку".